Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

TOP 10: millised olid aasta kõige paeluvamad reisiteemad? 

Liina Metsküla, 31. detsember 2018, 11:00
 PantherMedia/Scanpix
Aasta hakkab lõpule jõudma ning ka Õhtulehe reisipodcastil „Järgmisel peatusel“ on aeg teha kokkuvõtte, millised teemad läksid tänavu kuulajatele kõige enam peale.

Aasta kõige kuulatum saade läks eetrisse 15. augustil: noor ema Liis Raudmann jutustas sellest, kuidas ta elab oma kahe kooliealise lapsega juba mitu aastat Hispaanias. Kuigi Liisi jaoks on armas kodumaa siiski Eesti, leiab ta, et Hispaanias on mõnus. Esmajoones hoiab teda kinni just hea ilm. Lisaks kiidab ta seda, et Hispaanias on soodsam elada ning kohalikud lausa jumaldavad lapsi. 

Kui Liis oma perega veidi üle kahe aasta tagasi Hispaaniasse kolis, ei osanud keegi neist praktiliselt üldse hispaania keelt. Niiviisi, ilma keelt mõistmata, läksid kooli ka Liisi pojad. Tänaseks räägivad poisid vabalt hispaania keelt ning koolis läheb hästi. Kuula saadet SIIT!

Kuulatavuselt teine saade läks eetrisse 28. märtsil, kui Mari Uibo pajatas, miks minna Austraaliasse kevadel. Mariga räägime finantsteemadel (kui palju peaks olema Austraaliasse minnes raha, mis on miinimumpalk, kui palju makstakse korteri eest ja kui kiiresti pannakse kõrvale 10 000 dollarit ehk 6000 eurot), kuidas saada teise aasta viisat ning mil moel hoiduda ebaausatest tööandjatest. Kuula saadet SIIT!

 PantherMedia/Scanpix

Populaarsuselt kolmas saade läks eetrisse 24. jaanuaril, kui Katre Luik vestis sõidust mööda 10 000 kilomeetri pikkust Trans-Siberi raudteed. Ta selgitas, mis toimub vene rongides (kus kõik on pead-jalad koos), kuidas sai restoranikupees kalamari ja pits viina võetud ning kuidas paljud venelased arvavad, et eestlased on nüüd vaenlaste leeris. Kuula saadet SIIT!

Kuulatavuselt neljandas saates rääkis Inga Raitar Egiptusest. Ta andis soovitusi kuurortide valikul, selgitas, kuidas on lood turvalisusega, mil moel on koketeerivad vene naised rikkunud ära egiptuse mehed ning mis võib juhtuda, kui naised käivad ringi lahtiste juustega. Kuula saadet SIIT!

 PantherMedia/Scanpix

Viiendas saates vestis Katrin Helend-Aaviku elust Londoni lähistel. Samuti tõi Katrin välja inglaste kummalised ja naljapakkuvad harjumused, suhtumise kuningaperesse ja Brexitisse. Kuula saadet SIIT!

Populaarsuselt kuuendas saates olid külas pensionäridest seljakotirändurid Taso Erima ja Tiiu Ustaal, kes on haaranud koti selga ja rännanud üheskoos näiteks Usbekistanis, Põhja-Tais, Sri Lankal, Marokos, Iraanis, Hiinas, Jaapanis. See oli ühtlasi ka „Järgmise peatuse“ 100. osa. Kuula saadet SIIT!

Seitsmendas saates jutustas Kristin Hansen elust Portugalis. Ta tõi muuhulgas näiteid Portugali hindadest ning kinnitas, et sealne hinnatase on enam-vähem sama nagu Eestis. Kuula saadet SIIT!

Populaarsuselt kaheksandas saates pajatas Liina Hallik Lähis-Ida moslemiriigist Katarist. Kuigi tavaliselt kujutatakse ette, et mosleminaised on alla surutud ning neil pole mingeid õigusi, siis Liina sõnul koheldakse Kataris naisi kui kuningannasid. Nende eest tuleb hoolitseda ja pakkuda parimat. Samuti oli saates teemaks, kuidas kannatada 60 soojakraadi, mil moel saab moslemiriigis alkoholi osta, miks mehed käest kinni hoiavad ning milline on nii patune koht, et isegi Allah ei vaata sinna. Kuula saadet SIIT!

 PantherMedia/Scanpix

Ka kuulatavuselt üheksas saade viis moslemimaadesse, sedakorda Dubaisse. Mai-Brit Vardja sõnul on Dubai koht, kus on nii kerge raha laristada ja tõeliselt mugavaks muutuda. Paljude teemade hulgas räägib ta oma kodust pilvelõhkujas (ning selle hinnast), maksude puudumisest, meeletutest ületundidest tööl, alkoholi puudumisest pidudel ning sellest, kuidas kõike saab tänu tutvustele. Kuula saadet SIIT!

Esikümnesse mahtus ka Eesti perekonna kummaline elustiil. Mari-Anne Essaja ja Eero Mikk müüsid oma asjad maha, kolisid bussi ning läksid reisima. Kogu teekonnal on kaasas olnud ka nende pisipoeg Aleksander. Kuula saadet SIIT!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee