Eesti uudised

Segadus lähtetoetuse maksustamise ümber jätab noored õpetajad täbarasse olukorda 

Eesti Päevaleht, 28. detsember 2018, 08:13
Klassiruum. Foto on illustratiivne.Foto: Meelis Tomson
Õpetajate lähtetoetust on makstud kümme aastat, kuid kaks aastat tagasi maakooli õpetama asunud Külli (nimi muudetud) avastas ametkondadega suheldes, et maksuametil ja haridus- ja teadusministeeriumil on toetuse maksustamise osas erinev arusaam.

Külli taotles toetust tänavu esimest korda ning tahtnud uurida, kuidas selle maksustumine käib, sattus ta kimbatusse: ühest küljest väidab maksuamet, et õpetajatele mõeldud lähtetoetusele maksuvabastus ei kehti, teisalt sõnab aga haridus- ja teadusministeerium, et toetus on maksuvaba.

Maksuameti konsultandi abil selgus aga siiski, et kevadel tuludeklaratsiooni esitades tuleks Küllil riigile tagastada ligi 1700 eurot - summa, mis teeb murelikuks teisedki toetust saavad õpetajad.

Päevalehe küsimuse peale, kas toetus jõuab õpetajate kontole siis bruto- või netosummana, vastas haridus- ja teadusministeerium, et tegemist on maksuvaba toetusega ja kui toetus on maksuvaba, siis ei saa öelda, kas antav summa on bruto või neto. 

Eesti maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits viitas, et toetus ei ole endiselt maksuvaba ning kaks riigiasutust võivad omavahel mööda rääkida, sest seadust tõlgendatakse erinevalt - lõpliku otsuse, mis edasi saab, otsustab rahandusministeerium.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee