Eesti uudised

Kas politseinikud käisid bowling'ut mängimas tööajal? 

Siim Randla, 28. detsember 2018, 07:20
Foto: TEET MALSROOS
Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse töötajad käisid meeskonna motivatsiooniürituse raames bowling'ut mängimas ja einestasid ühiselt, väidetavalt võis mõni ametnik olla seal tööajast. 

Üritus peeti detsembri alguses Kristiine Bowlingus. Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Valdo Põderi sõnul algas üritus pärastlõunal ja kestis neli tundi. „Arusaadavalt ei osalenud sel üritusel ühtegi graafiku järgi tööl olevat ametnikku ehk ühelegi väljakutsele sel põhjusel reageerimata ei jäänud. Üritusel osalesid valdavalt sisetööd tegevad ametnikud ja juhid, kes saavad oma tööaega ja ülesandeid planeerida,“ rääkis Põder. „Paar ametnikku, kes töötavad muidu graafiku alusel, osalesid sel üritusel tööst vabal päeval ehk oma vabast ajast.“

Samas kinnitas allikas Õhtulehele, et üritusel osales tööajast vähemalt paar ametnikku, sealjuures liiklusjärelevalvekeskuse juht. Kogu ürituse maksis allika sõnul kinni politsei- ja piirivalveamet. „PPAs toimuvad motivatsiooniüritused üldjuhul aasta lõpus. Peame meeskonna sisekliima arendamist ja meeskonnatöö ehitamist oluliseks ja tavarutiinist välja saamiseks tuleb keskkonda vahetada,“ rääkis Põder. „On juhi otsus, kus ja millise tegevuse raames meeskonnaga kokku saada. See on töö osa ja sel põhjusel toimuvad ühistegevused teatud juhtudel ka tööaja sees. Kindlasti ei saa sellistel üritustel osaleda graafiku järgi tööl olevad ametnikud, kes peavad väljakutsele sõitma või muul viisil operatiivselt reageerima,“ kinnitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee