Seisukoht

Seisukoht | Isamaa vaesed (7)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 27. detsember 2018, 19:26
Foto: Teet Malsroos
Kodutute jõulud Olevistes on kujunenud selle kontingendi jaoks kas just aasta sündmuseks, kuid kirik on abivajajad alati täis olnud. Kindlasti on korraldajate meeskond oluliselt suurem kui nö esindusnägudena tuntud Riina Solman ja Reet Linna. Kuid sel aastal kargas Sven Sesteri jõulutervitust nähes pähe hoopis paar küsimärki.

Sest nii Solmani kui Sesteri puhul on ju tegu Isamaa poliitikutega. Esimene neist veab juba aastaid kodutute üritust, teine aga külitab rahulolevalt mitte ainult tervisest, vaid ka jõukusest pakatavana hiigelkamina ees. Võib olla käib ka Sester salaja kedagi aitamas, kuid pigem edastab tema jõulukaart sõnumi – sellise mugava elu kindlustad mulle sina, hea valija, kui aitad oma häälega mu tagasi riigikokku. Ja veel see raamat Sesteri käes – tegemist peab olema kindlasti materiaalsetest väärtustest kõrgemal seisva vaimuinimesega.

Aga Solman tundub oma erakonnas olevat sedavõrd erandlik figuur, et tahes tahtmata peab küsima – mida on Isamaa pikaajalise valitsuserakonnana võtnud vaevaks teha kodutute, absoluutses vaesuses virelevate kümnete tuhandete ja suhtelises vaesuses elava 300 tuhande Eesti elaniku probleemide tegelikuks lahendamiseks? Ja kui nad ka midagi on teinud, siis miks küll on Oleviste sellest hoolimata elu hammasrataste vahele jäänuid pidevalt täis?

7 KOMMENTAARI

k
komentaator 31. detsember 2018, 09:10
Miks peab kellegile suppi jagama?Kui pidevalt kaikaid kodaraisse ei loobitaks ,küll siis inimesed hakkama saaksid.Palgavaesus,tööpuudus,mis soodustab väljarännet,elu maal olematu:ei koole,ei arstiabi,ei kauplusi,ei postkontorit jne Milleks teid Riigikogusse, kui te oma tööga hakkama ei saa?
p
Piret 31. detsember 2018, 00:44
Kristlane Riina Solman võiks kala asemel ulatada õnge ja mitte toota abitust ja vaesust.Riigikogus olles võiksid sa leida võimalusi kuidas aidata ühis...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee