Poliitika

Keskkonnaministeerium nõustub: Eestis on rändlindude heidutusjaht põhjendatud (3)

Toimetas Marvel Riik, 27. detsember 2018, 14:47
Rändlinnud puhkamas tiibu ja otsimas toitu Eesti põllulapiFoto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Novembris edastas riigikogu maaelukomisjon keskkonnaministeeriumile muremeelse kirja, kus tuuakse välja, et peletid ja paugutid ei hoia põldudelt eemal rändlinde. Majanduskahjude vältimiseks on vaja rangemaid meetmeid ning seetõttu tahetakse linde peletada heidutusjahiga. Keskkonnaminister Siim Kiisler on ideega päri.

„Keskkonnaministeerium on seisukohal, et Eestis on heidutusjahi rakendamine täiendava heidutusmeetmena haneliste kahjustuste vältimiseks pilootprojektina põhjendatud,“ teatas keskkonnaminister Siim Kiisler kirjas riigikogu maaelukomisjonile.

Minister toob välja, et rändlindude tekitatud kahjud põllumajandusele on viimaste aastate jooksul oluliselt kasvanud. Kuigi probleemi tõdevad nii maaomanike, jahimeeste kui ka ornitoloogide esindajatega, pole jahipidamises ühisele seisukohale veel jõutud. Minister on lubanud, et regulatsioonide väljatöötamist jätkatakse.

Samal teemal

23. november 2018, 11:16
Maaelukomisjon tahab põllumeestele anda võimaluse pidada jahti rändlindudele

3 KOMMENTAARI

m
mats maalt 27. detsember 2018, 20:50
Hoopis olulisem oleks huntide ja karude peletusjaht, paiguti ei ole kisklussurve enam sotsiaalmajanduslikult talutav, kaitsemeetmed samuti ebaefektiivsed.
p
Pärnakas 27. detsember 2018, 18:04
Luik on hea kui teha nagu põtra et öö otsa ahjus N Siutsuliha ja kurgi marinaadiga
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee