Eesti uudised

Noor Siiri Oviir käis Jörbergi kuulamas: „Ta oli ju kena noor mees musta peaga.” (7)

Juhan Mellik, 27. detsember 2018 14:16
Siiri Oviir. Foto: Martin Ahven
„Kust te seda võtate, et Jörberg minu suur lemmik oli?” üllatub poliitik ja Euroopa Parlamendi liige Siiri Oviir. Ent tunnistab siiski kohe: äsjalahkunud trubaduuri loomingut oli kõige parem nautida siis, kui käsil pikk autosõit.

„Istud autos ja kui on pikad ja igavad teed, siis oli tore teda kuulata,” jutustab Oviir. „Noh, ega tal on lauludel rütm ju üks ja sama, läheb kokku maanteeaukudega.” Oviir täpsustab veel: ta ei ütleks Jörbergi kohta päriselt lemmik, aga samamoodi ei ütleks ta, et lahkunud muusik polnud kuulatav.

Samal teemal

Poliitikul jagub Jörbergiga seoses noorpõlvemeenutusi. „Sõites mulle tema muusika meeldis ja kui ma käisin ülikoolis... no kui tihti me ikka saime minna Tartus restorani... aga ta mängis Kaunases,” mäletab Oviir. „Ja teate, see oli siis päris tore, sest sellist muusikat tehti tollal vähe. Ta oli ju kena noor mees musta peaga, nii et igal ajastul omad lemmikud.”

Naine usub, et just soojad mälestused ajendavad pika sõidu ajal Jörbergi järele haarama, „Nii et ma arvan, et kui homme maalt Tallinna poole sõidan, siis ma kindlasti kuulan tema laule.”

Ühtegi konkreetset lemmikpala Jörbergilt Oviir välja ei oska tuua. „Rütm oli neil ju suhteliselt sarnane ja sõnade tonaalsus ka. Aga täpselt selline muusika, et toob autos naerukurrud suule.”

Samal teemal

27.11.2018
Raadio Elmar peatoimetaja: Jörberg oli omaette nähtus Eesti muusikas
27.11.2018
Ove Maidla: „Jörberg oli hea südamega poiss ja täiesti omaette nähtus.“
27.11.2018
Andrus Ansip: „Jörberg ei teinud muusikat nõudlikule publikule. Ent ta oli südamega asja juures.“
27.11.2018
Vello Tellissaar: „See oli avalik saladus, et Jörberg ei laulnud otse.“