Eesti uudised

Viking Line’i terrorihirmu levitaja: „Ma ei ole kellelegi midagi valetanud.“ (76)

Marvel Riik, 27. detsember 2018 12:37
Viking Line'i laev.Foto: Teet Malsroos
Pühadel levis sotsiaalmeedias ärevaks tegev kiri, et jõululaupäeval viis Soome politsei Tallinna suunduval Viking Line’i laeval läbi erioperatsiooni, mille käigus võeti kinni mitu radikaalset islamiterroristi. Kirjast haarasid kinni kõik meediamajad, kuid Eesti politsei ja laevaettevõtte sõnul pardal midagi sellist ei toimunud. Kirja levitas Pärnu volikogu ja EKRE liige Edmond Penu, kes sai vastavasisulise kirja laeval viibijatelt.

Sotsiaalmeedias levinud kiri. Foto: Kuvatõmmis/EKRE sõprade klubi

Edmond Penu, kas Teiega oleks võimalik vestelda seoses Teie sotsiaalmeedia postitusega, kus mainisite Viking Line’i laeval toimuvat?

Absoluutselt mitte. Selle kirja ma sain, kirja sisu ma [EKRE sõprade klubisse] üles postitasin ja rohkem kommentaare ei ole.

Aga kirja võeti kuulda, see on saanud vastukaja.

Ei oska öelda, milline vastukaja seal on. Ei oska kommenteerida. Minule saadeti see kiri, selle kirja ma sinna postitasin ja rohkem mul kommentaare ei ole.

Aga oli Teil mingi ülevaade allikast? Kui usaldusväärne tema jutt oli?

Suhtlesin temaga ka hiljem ja ta kinnitab seda, mida ta mulle väitis.

Kuidas saavad Teie allikal ja politseil, sealjuures ka laevafirmal, olla nii erinevad arusaamad?

Mis ma oskan kosta? Politsei ei tahtnud tunnistada sedagi, et [Indrek] Tarand oli lakku täis. Ma ei oska siin muud iseloomustada. Kusjuures mina olin Tarandi kõrval ja tundsin alkoholilõhnasid, aga politsei ei suutnud sedagi tuvastada. Nii et, millest me räägime?

Kas Teil seda tunnet ei ole..

Mul ei ole mitte mingisugust tunnet! Ma ei ole kellelegi midagi valetanud. Mina sain kirja, mina selle kirja üles postitasin ja mul ei teki mitte ühtegi väikest emotsiooni.

Ei ole muljet, et hüüti välja, et laeval on hunt, aga hunti polnud? Et, kui tulevikus peaks hunt olema…

Mul ei ole mitte mingisugust muljet. Ma postitasin kirja, võtmata sealt ära ühtegi sõna, postitasin sotsiaalmeediasse. Nii see on. Kui politsei tahab seda uurida, palun väga. Ma annan selle kontakti konkreetsele inimesele politseist, kes seda uurida tahab, ja ajakirjandusele ma mingit kommentaari ei jaga.

Laevaettevõte: selliseid valehäireid on ka varasemalt levitatud

Viking Line’i asepresident kommunikatsiooni alal Johanna Boijer-Svahnström ütles, tema teada ei juhtunud jõululaupäeval mitte midagi. „Meil ei olnud ei reisijatega ega ka laeval üldiselt mitte mingeid intsidente. Samuti ei ole ma midagi kuulnud Soome politseist,“ rääkis Boijer-Svahnström. „Arvan, et see oli valehäire või midagi sellist. Iseenesest on see naljakas, sest need on juba kolmandad jõulupühad, kus ma midagi sellist kuulen. Aga meil ei olnud mingeid probleeme.“

Eesti politsei sai jõululaupäeval teate ühelt inimeselt, kelle sõnul tasuks politseil kontrollida üht seltskonda, kes reisib Helsingist Tallinnasse. „Politseinikud kontrollisid sadamas nii seltskonda kui ka nende sõidukit. Midagi kahtlast ei leitud, reisidokumendid olid neil samuti korras,“ ütles politsei pressiesindaja Ilmar Kahro.

Samal teemal

25.11.2018
Politsei: jutt, et Viking Line'i pardal olid terroristid, on vale