Jõulud

Reisid igasse ilmakaarde 

Ohtuleht.ee, 24. detsember 2018, 18:47
Foto: Erakogu
Jõule on siinkandis harjutud koduseks pühaks pidama, ehkki leidub neidki, kes jõuluõhtulgi eelistavad palmi all peesitada. Pärast pühi on aga õige paljud valmis kohvrid pakkima, et uus aasta hoopis kusagil kodust kaugel vastu võtta. Kuhu Eesti rahvas talvel kõige meelsamini reisib?

Jõulu- ja aastavahetuse reisideks on sel aastal broneeritud kõige rohkem reise naabrite juurde Soome, ütleb Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz. Järgnevad soojad sihtkohad: Hurghada ja Sharm el Sheikh Egiptuses, Kanaari saared – eelkõige Tenerife ja Fuerteventura Hispaanias – ja erinevad sihtkohad Tais.

Tänavused üllatajad

„Need neli riiki on olnud Eesti reisijate talvehooaja lemmikuteks juba aastaid,” märgib Airi Ilisson-Cruz.

„Neile järgnevad tänavu aga kaks väga põnevat sihtkohta, mis on populaarsete talvereiside pingereas nii kõrgel positsioonil esmakordselt - Austraalia ja Singapur. Mõlemasse sihtkohta reisimiseks põhjuseid muidugi jagub: Austraalias on parasjagu soe suvi, sealt leiab eest imelise looduse, maalilised rannad ja põnevad suurlinnad. Singapur on aga värav Aasiasse. See linnriik üllatab oma puhtuse ja korraga ning meenutab mõneti rohkem Euroopat kui teisi Aasia sihtkohti. Samas on sealt väga mugav sõita edasi näiteks Taisse, Hiinasse või kas või Bali saarele Indoneesiasse.” Kas need, kellel alles nüüd tuleb pähe mõte aastavahetuseks kuhugi sõita, on lootusetult hiljaks jäänud?

„Ikka on ka praegu veel võimalik reisiplaane teha, aga viimase hetke peale jäänud reisikavandajail tasuks olla paindlik nii sihtkoha kui ka täpsete reisikuupäevade osas,” soovitab Airi. Kel pikemaks reisiks enam mahti pole, võib tema kinnitusel veeta mõnusa aastavahetuse ka Eestis või naaberriikides: kõige populaarsemad on tänavu Aqva Hotel&Spa Rakveres, Hestia Laulasmaa Spa Harjumaal, Viiking Spa Pärnus ja Jurmala Spa Lätis.

Varasemast rohkem inimesi veedab aastavahetust Venemaal, nt Moskvas ja Peterburis.

Talvised reisisihid Neil, kes plaanivad reisi tarvis puhkust võtta aasta alguses, soovitab Airi Ilisson-Cruz samuti kohe planeerimist alustada, sest jaanuariks ja veebruariks on tänavu ette ostetud tunduvalt rohkem reise kui oli samal ajal eelmisel aastal.

„Päikesereiside populaarsemad sihtkohad on samad nagu aastavahetuse paiku, lisaks käiakse aasta alguses suusareisidel näiteks Austria, Prantsusmaa või Itaalia Alpides ja Skandinaavia suusakuurortides, aga ka lühematel linnapuhkustel Euroopa suurlinnades, näiteks Berliinis, Milanos, Londonis ja Pariisis, aga kaPrahas, Odessas ja mujal,” loetleb ta populaarsemaid sihtkohti. „Oluliselt on kasvanud ka kruiisireisijate arv - detsembrist veebruarini sõidab kruiisile lausa 52% rohkem reisijaid kui aasta tagasi. Suurem osa ostetud kruiise algab USAst, nt Miamist algavad Bahama, Kuuba või Kariibi mere saarte kruiisid.”

Särtsuv ja paukuv aastavahetus Araabia Ühendemiraatides

Tulevärgilembidele on Araabia Ühendemiraatisesse (AÜE) kuuluv Dubai aastavahetuseks kõigiti paslik reisisiht: turistide rõõmuks korraldatakse seal aastavahetusel suurejoonelisi ilutulestikke.

2014. aasta saabumise puhul näiteks lasti Dubais taevasse üle 500 tuhande ilutulestikuraketi, see võimas tulevärk jõudis ka Guinnessi rekordite raamatusse. Suur pluss on, et Araabia Ühendemiraatidesse on Eestist lihtne reisida: leidub üsna sujuvaid lennuühendusi ja saadaval on ka reisipaketid otselennuga Tallinnast. Iseasi muidugi, kas viimase minuti inimestele on praegu enam midagi saadaval – aga võib ju siis aegsasti järgmisele aastalõpule mõelda. Vana-aastaõhtuks hotellikohti või reisipaketti broneerides tasub uurida, kas ilutulestiku vaatamine kuulub programmi, et suurejoonelisest vaatemängust mitte ilma jääda.

AÜE pealinn, luksuslik Abu Dhabi on ideaalne paik talviseks rannapuhkuseks, kuna sooja on umbes 25°C ja merevesi üle 20°C. Väga sobiv sihtkoht just peredele, kuna seal on ilusad liivarannad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee