Jõulud

Kuidas meisterdada papist piparkoogimehikest? 

Aigi Viira, 24. detsember 2018, 14:14
Foto: Aldo Luud
VAJA LÄHEB: Kempsupaberirulli sisu, õhemat värvilist kartongi, nööpe, käsitööpoes müüdavaid liikuvaid silmi või kleepsusilmi, vildikaid ja liimi või kahepoolset teipi.

TÖÖ KÄIK: Võtta kempsupaberirulli sisu piparkoogimehikese kehaks. Lõigata kartongist välja pea (NB! Kindlasti kaelajupiga, sest selle abil saab pea keha külge kinnitada), kaks pikka kätt ja jalga. Käte-jalgade otsad lõigata ümmarguseks. Pea ja jäsemeribadd liimida rullile külge. Kõhu peale kleepida nööbid (liimi või kahepoolse teibiga), näole silmad. Kärsitumad ja pisemad võivad nööbid-silmad-suu vildikatega joonistada. Kui piparkoogimehikesele aas külge panna, sobib see kuuseehteks. Kui mitte, võib mehike end istuma sättida riiuliservale või aknalauale.

Foto: Aldo Luud

Säherduse piparkoogimehikese meisterdamine ei tohiks ei emadel-isadel ega ka lastel üle jõu käia. Lihtne teha, lusti kui palju.

Kuidas teha tillukest tutimütsi?

VAJA LÄHEB: kempsupaberirulli sisu või tühja teibirulli, käsitööpoes müüdavaid pisikesi tutte, liimipüstolit.

TÖÖ KÄIK: Vetsupaberirulli sisust tuleb lõigata rõngas – nii lai kui ise tahad ja selle ümber tuleb sõlmida või siduda lõng. Mida paksem ja karvasem lõng, seda rutem mütsike valmis saab. NB! Lapsel on lihtsam mütsi valmistada karvase lõngaga, sest peenikese lõngaga kulub kole palju aega ja laps tüdineb meisterdamisest ära.

Kui lõngamüts valmis sõlmitud-keritud, tuleb selle tipu kinnitada tutt – kas kuuma liimi või niidi ja nõelaga. Kui kinnitada mütsi külge pikem lõngast aas, saab sellest kuuseehe. Kui mitte, siis tore peakate mängukarule või nukule.

Foto: Aldo Luud

Mänguasjamuuseumi mängutoa pedagoog Selje Korp mõistab kempsupaberisisust ja lõngast meisterdada nii tutimütse kui ka piparkoogimehikesi. 

Foto: Aldo Luud

Ei midagi keerulist: lõng - mida jämedam ja karvasem, seda parem –, tuleb lihtsalt ümber papirõnga põimida. 

Foto: Aldo Luud

Vahva tutimüts passib hästi jõulupuule vallatuks ehteks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee