Jõulud

Veebirakendus paljastab milliste riikide kodanikke võib jõuludel Eestis kohata (5)

Ohtuleht.ee, 22. detsember 2018, 11:05
Foto: Kuvatõmmis veebirakendusest
Äsja valminud veebirakendus lubab saada infot Tallnna Sadama sadamaid läbivate reisijate kohta, mis näitab reaalajas, milliste riikide kodakondsed on Eestisse jõudnud.

Lisaks lubab AS Tallinna Sadama täna avalikustatud rakendus tutvuda ka statistikaga, mis puudutab reisijate arvu, sugu, kodakondsust, vanust. 

Laupäeva lõunase seisuga oli Eestisse laevaga reisinud enim Eesti kodanikke, kuid külalisi oli Maarjamaale arvukalt saabunud ka Soomest, Lätist ja Leedust.

Tallinna Sadama turundus-ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul tekkis reisijate andmete avaliku veebilehe koostamise idee 2017. aastal Tehnopoli Startup Inkubaatori abiga korraldatud hackathoni-stiilis innovatsioonipäeva käigus. "Mõistsime, et kogutakse palju põnevaid andmeid meie sadamaid läbivate enam kui kümne miljoni reisija kohta aastas, kuid me ei kasuta neid lisaväärtuse andmiseks," sõnas ta.

"Reisijate andmete teadmine on sadamale vajalik eelkõige ohuolukordades, kuid paljud Eesti ametkonnad ja organisatsioonid saaksid neid statistilisi andmeid kasutada oma töö efektiivsemaks muutmisel."

Arro sõnul jagatakse teavet nii laevafirmade kui erinevate ametitega, kuid kasulikuks võib statistika osutuda ka erinevatele restoranidele, taksojuhtidele, muuseumitele, poodidele ja teistele meelelahutusettevõtetele. "Samuti saab statistikat kasutada näiteks koolides hariduslikul eesmärgil," lisas Arro.

Tallinna Sadama reisijate andmete lehel kuvatakse reaalajas Tallinna Sadama sadamaid läbivate reisijate info kodakondsuse põhjal. Reisijate statistilise info vanuse, soo, kodakondsuse ja liinide lõikes saab välja võtta tagasiulatuvalt peale seda kui ettevõte on antud perioodi reisijate arvu avalikustanud.

5 KOMMENTAARI

b
bitcoin 26. detsember 2018, 17:12
Eestlaste, lätlaste ja leedukate puhul pole tegu mitte külalistega vaid kalevipojad on tulnud kodukäijaks. Lätlased-leedukad panevad joonelt minema nii et naelaklõbin käib Iklani.
k
kersti 23. detsember 2018, 11:33
mulle tulevad külalised Marokost , Afganistaanist , Süüriast jne . Tantsime ja sööme sülti .
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee