Eesti uudised

Mustkunstnik Jürgen Veber maksab EASile toetust visalt tagasi (60)

Siim Randla , 22. detsember 2018 07:19
Jürgen VeberFoto: Stanislav Moškov
Jürgen Veber (pildil) on maksnud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) 160 000 euro suurusest toetusest, mis temalt tagasi nõuti, vaid 1682 eurot. 

EAS andis Veberi firmale toetust muu hulgas seoses tema plaaniga alustada tegevust USAs, kuid see ebaõnnestus. Hiljem selgus, et firma dokumentatsioonis esitatud andmed ei vasta tegelikkusele. 

Samal teemal

Seetõttu leidiski EAS, et toetus tuleb tagasi maksta. JJV Productions OÜ pidi osa rahast tagastama 2016. aasta 4. detsembriks ja ülejäänu 2017. aasta 9. aprilliks. Tänavu septembriks oli firma tagasi maksnud 1682,45 eurot ja rohkem pole trikimehelt raha saada õnnestunud, kinnitas  EASi kommunikatsioonispetsialist Martin Altraja.

Septembris oli Harju maakohtus arutlusel Jürgen Veberi ja tema venna firma pankrot. Advokaat Robert Sarv rääkis, et  võlgnik püüdis leida EASiga kompromissi, et tagasi nõutud summad lõpuks hüvitada. „Ajal, mil minu kliendil oli töös neli suurt ja paljutõotavat äriprojekti, alustas EAS täitemenetlust, tõmmates neile tulutoovatele ettevõtmistele kriipsu peale," sõnas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee