Eesti uudised

Õnnelikud vanainimesed naudivad Imaveres omaette elu: „Hooldekodu peaks olema üks võimalustest, mitte ainus valik meie elus!“ (74)

Kristiina Tilk, 22. detsember 2018 20:55
Agnes leiab, et vanurite jaoks loodud elamud ei tohi olla ehitatud kasu saamiseks, sest sel juhul ei täida nad enam oma eesmärki. Foto: Erki Pärnaku

„Hooldekodusse? Teistega ühte tuppa? Ei, ei taha! Paremat kohta, kui see siin, pole olemaski! Siin mina elan ja siin mina ilmselt ka suren,“ teatab proua, kelle koduks on juba seitsmendat aastat majake, mis on ehitatud just vanurite ja puuetega inimeste tarvis.

Maja, mida Elvi taevani kiidab, on 2011. aastal Imaverre ehitatud 12 korteriga elamu. Moodsa nimega Kodutare. Ajal, kui hooldekodude hinnad aina kerkivad, peavad sealsed elanikud üüri maksma vaid ühe euro ruutmeetri kohta ja mõistagi tasuma ka kommunaalmaksed.

„Kõige suuremad arved on talvel. Siis läheb kokku natuke üle saja euro,“ märgib Elvi, kelle koduks on paarikümne ruutmeetri suurune korter. Ta on suutnud sellesse väikesesse ruumi mahutada nii köögi, WC ja vannitoa kui ka magamis-, külaliste- ning elutoa. Ja ruumi jääb veel ülegi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.03.2019
Superõde aitab perearstinimistust olenemata kõiki!
19.12.2018
Sotsiaalministeerium: töötajate puudus ei saa olla põhjus vanurite väärkohtlemiseks
18.12.2018
Ettekirjutuste eiramine tõi Kose hooldekodule sunniraha nõude
18.12.2018
Juhtkiri | Nulltolerants hooldekoduvägivallale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee