Eesti uudised
17. aprill 2000 23:00

"Üle linna lihameister" seitsmes Eesti linnas

Mai algul käivitub seitsmest üritusest koosnev sari "Üle linna lihameister". Tasuta searibikäntsakate grillimisel võivad osaleda kõik soovijad.

"Sarja jooksul peaks selguma Eesti meister grillimises," avab peakorraldaja, Grillfesti idee autor Tiit Treve ürituse kaugema eesmärgi.

"Üle linna lihameister" leiab aset seitsmes linnas mai ja juuni jooksul. "Oodatud on kõik grillimishuvilised inimesed, kes tahavad oma oskusi ja kogemusi teistega võrrelda," ütleb Treve. Ühtki teatmeteost, mis grillima õpetaks, tema teada ilmunud pole.

Vaja on pisut aega, puid, tikke ja liha. Ning kindlasti isiklik grillahi, milleks sobib kas või bensiinijaamast ostetud "ufo".

Võistlusel grillitava liha annavad korraldajad tasuta ning priilt pääseb nii mõõduvõtul osalema kui seda jälgima. Iga linna parim saab auhinnaks korraliku grillahju, teise ja kolmanda koha omanikud viivad koju väärtusliku diplomi. Suurel Grillfestil, mis tänavu korraldatakse 23. ja 24. juunil Pärnu Rannapargis, on aga parimad lihameistrid kutsutud finaali, kus selgubki Eesti meister grillimises.

"Ahjud suitsevad, inimesed nuusutavad õhku ja mekivad liha. Kui kellegi grillimisvõte tundub huvitav, vahetatakse kogemusi," kujutab Tiit Treve asja kulgu ette. "Pärast on aga kõik oodatud afterpartyle kohalikes menupaikades."