Eesti uudised

NOORPAARID HOIDKE ALT: Tallinna perekonnaseisuamet tõstab kõvasti abiellumistasu (48)

Toimetas Marvel Riik, Margus Järv, 21. detsember 2018 16:14
TALLINNA PEREKONNASEISUAMET.Foto: TEET MALSROOS
Alates järgmisest aastast tõusevad märgatavalt Tallinna perekonnaseisuameti hinnad. Kui varasemalt tuli laupäeval abielluda tahtval paaril selle eest välja käia ainult 90 eurot, siis tuleval aasta on selle hinnaks krõbe 250 eurot.

Tallinna linnavalitsuse korraldusega muutuvad uuel aastal kehtetuks perekonnaseisuameti hinnad, mis kehtestati 2013. aastal. Toonase korralduse järgi maksis abiellumine töönädalal 35 eurot ning reedel ja laupäeval 90 eurot. Uue korraldusega aga hakkab abiellumine töönädalal maksma 60 eurot, reedel 200 ja laupäeval suisa 250 eurot.

Uued hinnad kujunesid välja taustauuringuga, mille puhul vaadeldi teisi sarnaseid teenusepakkujaid ning võeti arvesse perekonnaseisuameti värske remont.

„Erinevalt teistest maakonnakeskustest sisaldab Tallinna perekonnaseisuameti teenus täiendavalt värskelt remonditud ja üksnes pidulikeks abielutseremooniateks kujundatud ruume. Renoveerimistöödega on tõstetud perekonnaseisuameti hoone esinduslikkust ning parandatud külastajate teenindamist. Liikumispuudega inimestele parema ligipääsu tagamiseks on ehitatud ühte väiksemasse registreerimissaali kaldtee,“ seisab Tallinna linnavalitsuse eelnõus.

Senisest suuremaks kasvab ka töönädala ja nädalavahetuse erinevus. Kui kolmapäeval ja neljapäeval registreeritakse noorpaare kvaliteetse helisüsteemi toel, siis reedel ja laupäeval sisaldab teenuse hind elavat muusikat. „Teenuse hinna sisse on arvestatud muusikalise instrumendi kasutamine ja hooldus ning muusiku palkamine. Laupäeval mõjutab teenuse hinda puhkepäev.“

Kogu vabariigi abieludest registreeritakse Tallinna perekonnaseisuametis 50%. Ühtlasi peaksid uued hinnad aitama nädalapäevade koormusel ühtlasemalt jaotuda.

Võrdluseks lähimaakondade abielu sõlmimise piduliku tseremoonia hinnad ametiruumides:

  • Rapla vallavalitsus: esmaspäevast reedeni – 50 eurot; laupäeval – 100 eurot.
  • Rakvere linnavalitsus: reedel ja laupäeval – 175 eurot;
  • Haapsalu linnavalitsus: esmaspäevast neljapäevani – 30 eurot; reedel – 60 eurot; laupäeval 100 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee