Eesti uudised

Savisaar oma kolmest prokurörist: nad ei suutnud kuue ravimatu haiguse ja ühe jalaga invaliidi paigast nihutada (117)

Ohtuleht.ee, 21. detsember 2018 14:42
Edgar SavisaarFoto: Martin Ahven
Edgar Savisaar kirjutab enda Faceoobki seinal, kuidas kaheksa aasta jooksul püüdsid kolm prokuröri teda seaduslikult kinni nabida, kuid tulutult. „Järelduseks võib öelda, et kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi, kellel on kuus ravimatut haigust, ikkagi paigast nihutada,“ märgib Savisaar.

„Kolme prokuröri lugu.

Esimene oli Kadri Väling. Tema alustas õigusabipalvega Šveitsi. Sealne kohus võttiski asja üles, peeti kaks istungit. Šveitsi kohus tegi järelduse, et Savisaar ei ole uuritud Fondi kasusaaja olnud. Selle otsusega Eesti prokuratuur rahul ei olnud ja Kadri Väling pagendati järelevalveosakonda, kus tal iseseisvat tööd enam ei olnud.

Seejärel nimetati minu prokuröriks Laura Vaik. Paraku tabas teda varsti Välingu saatus. Laura Vaigule heideti ette ühe prokuratuurisisese memo levitamist. See oli proksisisene dokument, kus olid ära toodud süüdistuse nõrgad kohad. Oldi kriitilised. Laura saatis selle memo eksikombel ka minu advokaadile. Selle eest saadeti ka tema pagendusse järelevalveosakonda.

Evestus oli minu kolmas prokurör. Sellesse protsessi suhtus ta äärmiselt kirglikult. Üllatus, et ta lahkus lahinguväljalt kõige otsustavamal hetkel. See ei ole minu arvates kooskõlas tema isikuomadustega. Aasta tagasi kuulutati Evestus aasta prokuröriks. Nüüd järsku visati kõik nurka. Pool kohut oli ju veel ees. Üheksa advokaati olid veel ära kuulamata, kohtuvaidlused pidamata. Mis oli siis Evestuse äkilise lahkumise põhjuseks? Ühed räägivad Savisaare kohtuasja ebaõnnestumisest, teised Danske panga asjast, kolmandad toovad välja nõndanimetatud Kutseri lindid. Võimalik aga, et asi oli lihtsam ning taandub võimuvõitlusele prokuratuuris.

Järelduseks võib öelda, et kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi, kellel on kuus ravimatut haigust, ikkagi paigast nihutada.

Õnnitlen Kadrit, Laurat ja Sten Kristot peatsete jõulupühade puhul, soovin neile head ja turvalist jõuluaega. Oleme selle ajaga nii lähedasteks saanud. Tulevikus aga ärge poliitilistesse mängudesse sekkuge. Soovin Teile seda kogu südamest.“

Samal teemal

13.06.2019
STEVEN-HRISTO EVESTUS: Savisaare protsessi tulemusega leppimine nõuab mult veel paar aastat aega