Eesti uudised

Haridusamet uurib EKRE nõudmisel Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta (60)

Kadi Raal, 21. detsember 2018, 12:26
Kino SõprusFoto: Teet Malsroos
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovib Tallinna haridusametilt üksikasjaliselt teada, kui palju Tallinna koolide õpilasi käis selle nädala alguses kinos vaatamas mitteheteroseksuaalsete noorte eneseavamist käsitlevat dokumentaalfilmi "Kapist välja" ja mida filmist arvati. 

Arupärimises tahab EKRE teada Tallinna kooliõpilaste osalemise kohta Sõpruse kinos 17. ja 18. detsembril programmi "Klassiga kinno" raames linastunud dokumentaalfilmi "Kapist välja" seanssidel ning koolides seksuaalvähemusi tutvustavate tegevuste kohta, kirjutab ERRi uudisteportaal

Haridusamet ootab nüüd EKRE küsimustele vastuseid koolijuhtidelt, kelles taoline pöördumine hämmingut tekitas.

Kino kodulehel tutvustatakse filmi kui avameelset montaaži paljudest videotest, mida noored geid, bid, lesbid ja transsoolised on internetti postitanud, ning mis laseb meil kogeda otsustavat „kapist välja tulemise“ hetke, mis muudab lõplikult nii nende intiimset kui ka sotsiaalset elu.

Samuti on kino lehel kirjas, et dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. 

Seansse juhatas sisse Eesti LGBT Ühingu kogukonnaspetsialist ja juhatuse liige Kristiina Raud ning õpetajatele valmistati ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

EKRE fraktsiooni arupärimisele vastamise tähtaeg on 3. jaanuar.

60 KOMMENTAARI

E
,,A,, 2. jaanuar 2019, 11:27
Ei ükski Nestor ega Brüsseli haige ametnik suuda mind ega mu tuttavaid seda tolereerida panna.
l
lapsevanem 1. jaanuar 2019, 13:08
Lugupeetud lapsevanemad, miks jätate oma laste selleteemalise harimise siis kooli või nende omasooihardajate hooleks? Sisendage oma järeltulijatele ti...
(loe edasi)
Loe kõiki (60)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee