Eesti uudised

Haridusamet uurib EKRE nõudmisel Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta (60)

Kadi Raal, 21. detsember 2018 12:26
Kino SõprusFoto: Teet Malsroos
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovib Tallinna haridusametilt üksikasjaliselt teada, kui palju Tallinna koolide õpilasi käis selle nädala alguses kinos vaatamas mitteheteroseksuaalsete noorte eneseavamist käsitlevat dokumentaalfilmi "Kapist välja" ja mida filmist arvati. 

Arupärimises tahab EKRE teada Tallinna kooliõpilaste osalemise kohta Sõpruse kinos 17. ja 18. detsembril programmi "Klassiga kinno" raames linastunud dokumentaalfilmi "Kapist välja" seanssidel ning koolides seksuaalvähemusi tutvustavate tegevuste kohta, kirjutab ERRi uudisteportaal

Haridusamet ootab nüüd EKRE küsimustele vastuseid koolijuhtidelt, kelles taoline pöördumine hämmingut tekitas.

Kino kodulehel tutvustatakse filmi kui avameelset montaaži paljudest videotest, mida noored geid, bid, lesbid ja transsoolised on internetti postitanud, ning mis laseb meil kogeda otsustavat „kapist välja tulemise“ hetke, mis muudab lõplikult nii nende intiimset kui ka sotsiaalset elu.

Samuti on kino lehel kirjas, et dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. 

Seansse juhatas sisse Eesti LGBT Ühingu kogukonnaspetsialist ja juhatuse liige Kristiina Raud ning õpetajatele valmistati ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

EKRE fraktsiooni arupärimisele vastamise tähtaeg on 3. jaanuar.

Samal teemal

11.01.2019
Tallinna linn: õpilasi ei viidud vägisi kinno
28.00.2019
Eesti seksuaalvähemuste igapäevaelu: peks, sõim ja ähvardused