Stiilinäide aastavahetusest Vabaduse väljakul.Foto: Martin Ahven
Marvel Riik 21. detsember 2018 12:02
Tallinn laseb kahe linnaosa – kesklinna ja Lasnamäe – peale kokku 17 480 eurot taevasse. Eesti teised suured keskused kulutavad aastavahetuse tulevärgile märgatavalt tagasihoidlikumaid summasid.

Nii Tallinna kesklinna kui ka Lasnamäe valitsus soetab raketid ilma sponsorite abita ehk maksumaksja rahaga. Võrreldes eelmise aastaga kulutab kesklinna valitsus 600 eurot vähem, kuid siiski vaieldamatult kõige rohkem – 14 000 eurot.

„Vabaduse väljakul tuleetendus kestab 8 minutit, mille jooksul lennutatakse taevasse 1662 erineva kaliibriga raketti,“ kommenteeris aastavahetuse programmi kesklinna avalike suhete nõunik Ester Šank. Lisaks toimub Vabaduse väljakul aastavahetuskontsert, mida kaasrahastab EV100 korraldustoimkond.

Lasnamäe linnaosa on samuti oma summat võrreldes mulluga vähendanud tagasihoidliku 20 euro võrra. Nii lastaksegi Lindakivi silla juures taevasse 3480 eurot ehk 10 minuti ilutulestikku. Kui kesklinnas algab tulevärk 31. detsembri südaööl, siis Lasnamäel võetakse arvesse akadeemiline hilinemine ning alustatakse 15 minutit hiljem.

Tallinna teised linnaosad – Põhja-Tallinn, Mustamäe, Nõmme, Pirita, Haabersti ja Kristiine – ilutulestikku ei korralda. „Leiame, et see oleks väga küsitav ressursikasutus, samuti on ilutulestik väga suur stress linnas elavatele loomadele ja lindudele. Oleme ka palunud, et linnaosa elanikud väldiksid ilutulestiku tegemist nädalatel, mis on enne ja pärast uusaastaööd ning räägiks sellest ka oma lastega,“ selgitas otsust Põhja-Tallinn linnaosavanem Raimond Kaljulaid.

Tartu laseb rakette taevasse 5 minutit ja seda 5000 euro eest ning samuti ilma sponsorite abita. „See koosneb valdavalt võimsatest suurekaliibrilistest efektidest ning on disainitud muusikasse,“ rääkis Tartu aastavahetuse projektijuht Ragnar Kekkonen.

Ilutulestik lastakse lendu Atlantise maja tagant. Eelmisel aastal panustas Tartu tulevärgisõusse 4980 eurot

Pärnu linna ilutulestik maksab 4000 eurot, mis on tervelt 1000 eurot vähem kui mullu. Suvepealinna sõu algab südaööl kesklinna silla juures ning kestab 8 minutit.

Narvas toimub traditsiooniliselt kaks ilutulestikku kogusummas 3500 eurot, mis on samaväärne eelmise aasta näitajaga. Vana-aasta tulevärk piirilinnas algab kell 16, kui toimub nõndanimetatud lasteprogramm – 1000 eurot ja 4 minutit ilutulestikku – ja südaööl – 2500 eurot ja 7 minutit ilutulestikku.

Loe kõikide Eesti keskuste ilutulestiku ülevaadet Õhtulehe aasta viimasest numbrist.

Kommentaarid  (0)

kelle jaoks seda korraldatakse? 25. detsember 2018 09:58
Ma mõistan, et 100 aastat tagasi võis see paugutamine olla midagi erilist ja pidulikkust rõhutavat aga täna, mil meelelahutust on 24h.? Ja mida siin üldse pidutseda, lihtsalt üks järjekordne aastanumbri muutumine kalendris?!?
nii 22. detsember 2018 06:51
las paugutavad. See on ju tasuta nagu transport. Kahju vaid, et keegi ei tule selle peale, et võiks igas linnas paar minutit pauku vähem teha ja annetada sellega võidetud summa haigetele lastele.

SISUTURUNDUS