JaakFoto: PPA
Kadi Raal 21. detsember 2018 17:43
Neljapäeval Jõgeval rongile läinud 84aastane Jaak pidanuks sõitma Tapale, kuid sinna pole ta jõudnud ning tema asukoht on seni teadmata.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas kirjeldas, et eakas mees saadeti rongile Jõgevalt, kust ta pidi sõitma Tapale. „Seal oli mehel vastas tuttav, kuid Jaaku seal rongilt maha ei tulnud. Kuna mehel telefoni kaasas ei olnud, puudus võimalus selgitada, kas ta läks rongilt maha enne Tapat või sõitis sealt veel edasi,“ nentis operatiivjuht. Rong liikus marsruudil Jõgeva-Tamsalu-Tapa-Ülemiste-Kitseküla-Tallinn.

Patrull läks infot kontrollima ning veendus, et tegu oligi Jaaguga. Eakas mees ei suutnud meenutada, kus ta täpselt viimastel päevadel on ekselnud. Tõenäoliselt läks ta eile Jõgeval rongile, ei saanud Tapa peatuses maha ning väljus rongist enne Balti Jaama. Oma sõnul veetis ta öö Tallinnas, kuid kus täpsemalt, ei osanud ta öelda. Hommikul püüdis Jaak Tallinnast rongiga sõita Tapale, ent eksis taas ja astus maha Tamsalu peatuses. Seal silmaski abivajavat meest rongipeatuses olnud inimene, kes sellest politseile teada andis. Praeguseks on mees antud lähedaste hoole alla.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas ütles, et kuuldavasti oli mehe mobiiltelefon hiljuti katki läinud ning uue töökorras telefoni soetamist ei pidanud ta vajalikuks. „Kui teil on mõttes, mida eakatele lähedastele jõuludeks kinkida, siis palun pange neile kingikotti mõni soodne, nuppude ja vastupidava akuga mobiiltelefon. Nii saate ise lähedasega sidet pidada ja veenduda, et temaga on kõik hästi. Samamoodi saab ta teile helistada, kui on eksinud või hädas,“ ütles operatiivjuht.

Politsei soovitab, et kui teie eakal lähedasel on orienteerumisraskusi või esineb mäluprobleeme, siis ei ole mõistlik teda üksipäini teele saata. „Sihi kaotanud eakad võivad võtta pikki vahemaid, ilm on talviselt külm ning oht abitusse seisundisse jääda on suur. Seepärast soovitame, et kui eakas lähedane võtab ette pikema teekonna kodust eemale, võiks teda võimalusel kogu teekonnal saata mõni lähedane või tuttav. Kui see pole võimalik, saab telefonitsi sidet pidada ja veenduda, et eaka lähedase teekond kulgeb turvaliselt,“ soovitas operatiivjuht.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

FFS 23. detsember 2018 00:41
22. detsember 2018 17:07
no tohho pele! Kas siis rongides kaameraid polegi, et peate inimest mööda ilma taga ajama? Ja kui pole siis oleks viimane aeg need paigaldad nii, et oleks võimalik tuvastada kes kuhu läks, see pole mitte jälgimine, vaid inimeste endi turvalisuse huvides.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS