Eesti uudised

Valged saapad tõid eksvallavanemale ja perearstile tingimisi vangistuse (18)

Arvo Uustalu, 20. detsember 2018 21:35
APELLEERIB: Maria Korotkova mõisteti maakohtus süüdi, kuid ta jätkab kohtuteed.Foto: Aldo Luud
Tartu maakohus tunnistas Piirissaare endise vallavanema Maria Korotkova süüdi altkäemaksu andmises ning karistas teda kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega. Perearst Jelena Soboleva tunnistati süüdi altkäemaksu võtmises ning teda karistati kaheaastase tingimisi vangistusega. Meeleheaks soovis tohter valgeid nahksaapaid number 41, mis pidid libedamaks tegema püsiva töövõimetuse vormistamise.

Perearst otsust ei kommenteeri ning ütles eile Õhtulehele, et kas ta apelleerib või mitte, võib küsida eeloleval reedel. Eksvallavanem raiub, et temal süüd ei ole ning ta läheb protsessimisega kas või Euroopa Inimõiguste Kohtuni välja. Jälitustegevuse käigus salvestatud telefonikõned veensid esimese astme kohut siiski, et kurioosne korruptsioonilugu toimus.

Samal teemal

Kahel korral vallavanema ja ka volikogu esimehe ametit pidanud keskeriharidusega Korotkova (61) on vastuoluline isik, kuid kindlasti ka Piirissaare legend, keda ühed taevani ülistavad ja teised tõrvavad. Eesti keelt vabalt valdav Korotkova sai aastaid tagasi laiemalt tuntuks, kui ta tõmbas Piirissaare sadamas üles Venemaa lipu.

Soboleva (62) on Tartu perearstikeskuses töötav meedik, keda internetis ühtviisi ägedalt nii kiidetakse kui ka laidetakse.

Korotkova ütles Õhtulehele juba suvel, et tema ei tea valgetest saabastest midagi. Kohtuotsusele vaatamata kinnitas ta seda ka nüüd. „Need valged saapad olid seotud minu õega ja neid ei andnud ta mitte altkäemaksuks, vaid need ta müüs,“ räägib ta. Korotkova tõdeb, et kuna tervisega olid tõesti tõsised probleemid, siis loomulikult küsis ta arstilt nõu ka osalise töövõimetuse võimaluste kohta.

„Olen ametnikuna ise tegelnud sellega, et aitan töövõimetusega seotud taotlusi vormistada. Milleks pidanuks ma perearstile selle eest altkäemaksu andma? Otsust ei tee ju perearst, ja see on väga lihtne protseduur,“ räägib ta.

Menetluskuludena peab Korotkova tasuma 2588 ja Soboleva 2390 eurot. See tuleb neil tasuda aasta jooksul arvates kohtuotsuse jõustumisest.

„Töötan Tartu vallas, mille alla Piirissaar nüüd kuulub,“ räägib Korotkova. „Kui otsus jõustub, ei saa ma enam ametnikuna edasi töötada. Viimase kohtuistungi järel läksin maksuametisse ja seal selgus, et mul on juba 2588 euro suurune võlg, kuigi otsus ei ole veel jõustunud,“ on ta pahane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee