Tallinna lennujaama uus parkimismajaFoto: Marek Metslaid
Toimetas Kadi Raal 20. detsember 2018 13:37
Homme avatakse reisijatele Tallinna Lennujaama uus parkimismaja, mis on suurim Eestis. 

Avatav parkimismaja on Eesti suurim ja mahutab 1242 sõidukit, mida on kolm korda enam kui varasemalt. Parkimismajas on autojuhtidele vabadele kohtadele juhtimise süsteem, mis lihtsustab parkimiskoha leidmist.

Järgmise aasta algul tulevad vastavad infotablood ka Tartu maantee äärde, et juhil oleks varakult võimalik otsustada sobiva parkimiskorruse kasuks.

Lisaks on parkimismaja sisse- ja väljapääsul numbrituvastus, mis pakub piletivaba teenust kuukaardiomanikele ja tasutud ühekordse pileti olemasolul tõkkepuu automaatset avanemist. Parkimise hind jääb varasemaga samaks.

Terminali ees asub taksode teenindus- ja ooteala. Lühiajaline “Kiss & Fly” parkimistsoon hakkab nüüd paiknema teisel tasandil, mis võimaldab liikuda terminali ka halva ilma korral mugavalt. Korruste vaheliseks liikumiseks on lisaks treppidele ja neljale eskalaatorile olemas ka neli lifti, mis on eelkõige mõeldud liikumisraskustega reisijatele ja lastega peredele.

Esimese lennujaamana maailmas pakutakse edaspidi ka elektroonilist ja turvalist jalgratta hoidmise võimalust. 

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout’ sõnul on lennujaama ülesanne pakkuda igale reisijale, kes sageli kiirustab, teenuseid, mida ta saab kiiresti, kvaliteetselt ja mugavalt. “Uut parkimismaja ehitama hakates seadsime endale eesmärgiks samad põhimõtted – auto parkimine peab olema eelkõige lihtne ja mugav ning meie kliimas on oluline, et auto saab parkida katuse alla."

Vajaduse uue parkimismaja järele tekitas kasvav reisijate arv. Nimelt läbib lõppeval aastal Tallinna Lennujaama pea 3 miljonit reisijat, mis teeb keskmiselt 8000 reisijat päevas.

Mürk-Dubout’ sõnas, et pikemas perspektiivis ollakse valmis teenindama 5 kuni 6 miljonit reisijat aastas. See on omakorda käivitanud mitmed lennujaama arendusprojektid – eelmisel aastal valmis uus VIP-kompleks ja julgestuskontrolliala, avati uus ühistransporditerminali ning trammiliini. Lähiaastatel jätkatakse reisiterminali laiendustöödega. 

Aastatel 2016-2020 investeerib Tallinna Lennujaam taristu arendamisse üle 100 miljoni euro. Parkimismaja maksumus on 13 miljonit eurot.