Seisukoht

Seisukoht | Ärge jätke maainimest arstiabita (7)

Geidi Raud, Video- ja fototoimetuse juhataja, 20. detsember 2018, 18:02
Vähe sellest, et sügisel suleti Valga ja Põlva sünnitusmajad, lahkub maapiirkonnast aina rohkem perearste ja neile asendajaid pole. Kas lõunaeestlaste tervis ei huvita kedagi? 

26 aastat Setomaal Meremäe piirkonnas töötanud perearst võtab loetud päevade pärast isiklikel põhjustel stetoskoobi kaelast ära. Kuigi terviseamet teadis Meremäe perearsti lahkumisest pool aastat ette, ei ole suudetud talle asemikku leida. Tema patsiendid jagatakse ära ümberkaudsete perearstide vahel, kellest mitmed on töötavad pensionärid. Keegi ei küsi, kas nad jaksavad ja jõuavad. 

Oleme olukorras, kus pensionärid ravivad pensionäre. Kindlasti kibelevad ülikoolist tulnud noored arstid tööle suurhaiglatesse, kuid palun, armsad noored, mõelge ka maainimeste tervisele. Ja terviseameti ülesanne on leida piisavad motivaatorid, et noored arstid maale tööle läheks. Siiani on terviseameti maapiirkondadesse perearstide leidmiseks korraldatud 41-st konkursist 21 läbi kukkunud.

Kui Meremäelt perearst kaob, peab haige vanainimene võtma ette pika bussireisi, et tohtri jutule pääseda. See võib küll Tallinna ametnikele kummaline tunduda, aga kõigil pole autot. Ja kõigil pole ka tramme, trolle ja busse, mis mugavalt sinu maja kõrval peatuses iga viie minuti tagant seisma jäävad. Juba lähimasse bussipeatusesse minek on haige memme või taadi jaoks katsumus ja ka maaliinide sõidugraafik on hõre. Selline olukord ei saa olla uus normaalsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee