Maailm

Uuendatud kell 8.55

LENNULIIKLUS TAASTATUD: droonide tõttu kaosesse sattunud Gatwicki lennujaam alustas tööd (26)

Toimetas Aadu Hiietamm, 21. detsember 2018 09:02
Foto: Reuters/Scanpix
Lennuraja kohal lennutatud droonide tõttu mitmeks päevaks lennuliikluse peatama pidanud Londoni Gatwicki lennujaam alustas täna hommikul taas tööd ning politsei kaalub drooni allatulistamist, vahendab BBC. 

Lennujaama sõnul on lennurada "hetkel saadaval" ning mitmetel lendudel on võimalik saabuda või lahkuda.

Odavlennufirma Easyjet lubas, et taastab teeninduse, kuid saabumised ja lahkumised on esialgu piiratud.

Briti politseil pole õnnestunud drooni lennutajat tabada ning kaalutakse, kas tulistada alla Gatwicki lennujaamas lendude tühistamise ja kaose põhjustanud droon.

Politsei peab seda "taktikaliseks variandiks" pärast seda, kui drooni on kolmapäeva öösest nähtud lennujaama lähistel üle 50 korra.

Neljapäeval saadeti politseile droonilennutaja leidmiseks appi sõjavägi.

Lennujaam suleti kolmapäeva õhtul kell 21.03  (Eesti aeg 23.03) pärast seda, kui lennuraja kohal märgati lendamas droone. Neljapäeva öösel kell 3.01 avati lennujaam taas, kuid suleti uuesti vaid kolmveerand tunni pärast, sest lennuraja kohal lendasid taas droonid. 

Veel ööl vastu reedet andis lennujaam Twitteris teada, et lennuliiklus on endiselt osaliselt häritud ja lennud jäävad ära, sest lennuraja kohal lendasid endiselt droonid.

Gatwicki lennujaama Twitteri kontol vabandati kõigi puudutatud reisijate ees ning rõhutati, et reisijate ja lennujaama töötajate turvalisus on tähtsaim prioriteet.

Lennuliiklus loodeti taastada eile hommikuks, kuid see ei õnnestunud lubatud ajal. Väidetavalt märgati keskpäeva paiku järjekordset drooni. Üle 20 politseipatrulli otsib lennuvälja piirkonnas droonide lennutajat.

Paljud lennud on edasi lükatud või lausa ära jäetud.

Edasi lükati ka eile kell 7.55 Tallinnasse suunduv easyJeti lend. Uueks väljumisajaks oli lennujaama veebiküljel märgitud esmalt 9.05 (11.05 Eesti aja järgi), seejärel 10.00 (Eesti aja järgi kell 12.00) ja 11.00 (13.00 Eesti aja järgi). Viimastel andmetel on uueks võimalikuks väljumisajaks pakutud 13.25 (15.25 Eesti aja järgi). Paraku ei saanud ka sellest tähtajast asja ning lennuliiklus seisis Gatwickis ka Eesti aja järgi kell 16. Eesti aja järgi kell 19 öeldi Tallinna lendu oodanud reisijatele, et lend jääb ära ja nad võivad minna koju.

Droonide lennutajat ähvardab tabamise korral kuni viieaastane vanglakaristus. 

Anna teada yleskutse@ohtuleht.ee, kas ka sinu reisiplaanid on droonilennutaja tõttu sassis!