Galeriid

GALERII | Kadriorus esitleti president Ilvesele pühendatud postmarki  (40)

Kadi Raal, 20. detsember 2018 12:34
Postmargi esitlusFoto: VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
Täna esitleti Kadriorus president Toomas Hendrik Ilvese 65. sünnipäeva puhul talle pühendatud postmarki.

President Kersti Kaljulaid ütles margiesitlusel, et Ilves on olnud kindel demokraatia ja isikuvabaduste eest seisja. „Ta ei ole kunagi avatuse ja suletuse väärtuskonfliktis kõhelnud valimast julgelt poolt: valides vabaduse, võrdse kohtlemise ja demokraatlikud väärtused. Ta on teinud seda ka siis, kui see ei ole alati tema enda toetusele kõige paremini mõjunud,“ ütles Kaljulaid. 

Kaljulaid lisas, et riigipeana tegutses president Ilves keerulisel ajal. „Gruusia sõda 2008. aastal ja Ukrainas 2014. aastal alanud sündmused jäid president Ilvese presidentuuri aega. Toona oli meile eriti oluline nähtavalt ja usutavalt tugevdada liitlassuhteid ja öelda selgelt välja, et usume neisse liitlassuhetesse ja me ei kõhkle. Seda tööd tegi president Ilves innuga ja Eesti hoidis oma kohta rahvusvahelisel areenil kaasarääkija, mitte minemakõndijana."

Täna Vabariigi Presidendi Kantseleis esitletud mark on viimane Eesti Posti ja riigikantselei postmargi seerias „Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018". 2008. aastal alguse saanud seerias ilmus kokku 19 marki, mille kujundaja on Lembit Lõhmus.

Samal teemal

17.09.2017
Miks katkes Eesti presidentide margiseeria?