Eesti uudised

Kolm ettevõtlikku daami pumpasid tööandja ärisaladustest tühjaks

Juhan Haravee, 19. detsember 2018, 21:35

72 KOMMENTAARI

m
Maamees/ 21. detsember 2018, 08:36
Miks on pealkirjas, kolm ettevõtlikku daami. Maakeeles on nad lihtsalt vargad.
a
21. detsember 2018, 01:34
Artiklil puudub märge SISUTURUNDUS
t
Tume/ 20. detsember 2018, 22:23
m
20. detsember 2018, 19:09
mis ajast sulisid daamideks nimetatakse?
n
Nokuulge/ 20. detsember 2018, 15:43
Üksasi on alatus ja inisuhetes erinevad arusaamad, aga teineasi, et keegi pole kellegi pärisori. Ja see on võimatu, et keegi saab "viia ära firmast hankijad", midagi nii jaburat polegi kuulnud, kuidas sellise jutuga kohtusse saab minna üldse ja kohus sellist asja menetleb?
s
20. detsember 2018, 14:36
Sellepärast ongi õigem üksi tööd teha.
n
Nii ongi/ 20. detsember 2018, 14:21
Ärisaladusena kaitstakse ainult konfidentsiaalset teavet ja ainult siis, kui see, mis selle hulka täpselt kuulub, on töötajale teatavaks tehtud. Kokkuleppe vormis ja allkirjastatult on see muidugi kindlam. Kõik, mida pole ärisaladusena fikseeritud või mis on mingil moel avalikuks saanud, pole kaitstav. Pärast hädaldamine ei aita.
k
Karel./ 20. detsember 2018, 14:10
Mh, tüüpiline naiste käitumine, kes tegi ise tegi, aga süüdi pole keegi.

k
kogemus/ 20. detsember 2018, 14:02
Sama jama ju bordelli pidades. Katsu kontrollida, et klienditeenindus kodudesse ei läheks. Samas on selline asi üsna tavaline kui töölised avastavad , et saavad ka ise ettevõtmisega hakkama.
j
Jah, pealegi just nimelt Mall, mitte Malle nagu artiklis./ 20. detsember 2018, 13:48
j
juku/ 20. detsember 2018, 13:44
Et siis, ühe tarnija käest võib osta ainult üks firma? Kui tead, et see tarnija toob sinu tööandjale kaupa ei tohi sa mingil juhul temalt osta?Firma ,loomine oli ettevõtte juhiga kooskõlastatyud, ta ju ise tunnistas seda, kui ei meeldinud oleks alati saanud kas keelata või oleks naised ennem pidanud lahkuma. Miks tarnijad enam ei tarninud vanale ettevõttele? Ehk maksti vähem? Kusagil pole öeldud, et rohkem maksta ei või mingi toote eest.
s
20. detsember 2018, 13:14
selline "keskmine eestlane" üldiselt ei ole lojaalne - ei kliendina, ei töötajana ega ka kodanikuna. lihtsalt rahvuslik eripära selline.
n
naine/ 20. detsember 2018, 12:57
Üldjuhul on lepingus kirjas, kas töötaja tohib kehtiva töölepingu ajal samalaadses n-ö konkurendi firmas töötada. Siin aga tehti lausa paralleelfirma ja selle toimimiseks kasutati tööandja olemasolevaid kontakte ja muud vajalikku. Mõnes lepingus on isegi kirjas, mis aja jooksul peale töösuhte lõppemist tohib konkurendi heaks töötada. Horticomi lepinguid pole näinud, seega ei tea, mis seal kirjas ja milles töötajatega kokku lepiti. Kindel on aga üks, töölt lahkudes ei tohi ükski töötaja tööandjale kuuluvat teavet minema tassida (nt hinnakirjad jms). See on vargus!
n
naine/ 20. detsember 2018, 12:54
Üldjuhul on lepingus kirjas, kas töötaja tohib kehtiva töölepingu ajal samalaadses n-ö konkurendi firmas töötada. Siin aga tehti lausa paralleelfirma ja selle toimimiseks kasutati tööandja olemasolevaid kontakte ja muud vajalikku. Mõnes lepingus on isegi kirjas, mis aja jooksul peale töösuhte lõppemist tohib konkurendi heaks töötada. Horticomi lepinguid pole näinud, seega ei tea, mis seal kirjas ja millest töötajatega kokku lepiti. Kindel on aga üks, töölt lahkudes ei tohi ükski töötaja tööandjale kuuluvat teavet minema tassida (nt hinnakirjad jms). See on vargus!
e
ehh/ 20. detsember 2018, 12:45
ega oma firma õlestöötamine ei maanda riske, et sellised asjad ei juhtuks. töölepingusse vastavad punktid, mille mittetäitmisel kohtusse lehvida.
e
ehh/ 20. detsember 2018, 12:41
ja pealegi toimub ju sama skeem igal pool- koristusfirmades, kinnisvaras, juuksur läheb minema klientuuriga ja teeb oma firma... no mis siis saab?? kõik kohtusse?? kas seemne- taimemüüjaid ja ostjaid nõnda vähe on, et sellist kohtujama vaja. et äkki saab selle ligi paarsada tuhat?!? ei õigusta kedagi, aga praegune elu on selline. kui töölepingus kirjas pole teatud punkte, siis pole keelatud ka need võtted, mida need 3 naist tegid. hoia oma ärisaladusi!

t
to aga/ 20. detsember 2018, 12:16
selline kord on elu ärimaailmas. tuleb hoida firmasisest infot.
t
tiskre/ 20. detsember 2018, 12:13
tiskres villades elavadki ju kõik ausad
p
porgand/ 20. detsember 2018, 12:11
l
lugeja/ 20. detsember 2018, 11:26
Puhas vargus kolmiku poolt. Ilma endise töökoha infota poleks nad uut firmat käima lükanud. Seega, süüdi.
a
Aga/ 20. detsember 2018, 11:18
Kasutada teise firma siseinfot ja viia kaasa kliendid on ettevõtlikkus?
w
w4/ 20. detsember 2018, 11:14
kui on ettevõtlik ja oma peaga suudab mõelda, siis ei ole vaja kaasa viia teisest firmast teavet. kui sinu kodust midagi minema tassitakse ja kohtus väidetakse, et milleks sellele vargale ikka sinu telekat vaja oli - tal juba oli endal kodus kaks tükki - siis sa siin niimoodi ei muliseks. tööandjad arvavad tõesti, et nendele kuuluvat intellektuaalset vara ei tohi laiali tassida ja ise kasutada. aga sõna "intellektuaalsus" on sulle muidugi võõras.
w
w4/ 20. detsember 2018, 11:10
kui on ettevõtlik ja oma peaga suudab mõelda, siis ei ole vaja kaasa viia teisest firmast teavet. kui sinu kodust midagi minema tassitakse ja kohtus väidetakse, et milleks sellele vargale ikka sinu telekat vaja oli - tal juba oli endal kodus kaks tükki - siis sa siin niimoodi ei muliseks. tööandjad arvavad tõesti, et nendele kuuluvat intellektuaalset vara ei tohi laiali tassida ja ise kasutada. aga sõna "intellektuaalsus" on sulle muidugi võõras.
w
w4/ 20. detsember 2018, 11:10
kui on ettevõtlik ja oma peaga suudab mõelda, siis ei ole vaja kaasa viia teisest firmast teavet. kui sinu kodust midagi minema tassitakse ja kohtus väidetakse, et milleks sellele vargale ikka sinu telekat vaja oli - tal juba oli endal kodus kaks tükki - siis sa siin niimoodi ei muliseks. tööandjad arvavad tõesti, et nendele kuuluvat intellektuaalset vara ei tohi laiali tassida ja ise kasutada. aga sõna "intellektuaalsus" on sulle muidugi võõras.

e
eks/ 20. detsember 2018, 10:53
Ah et seda nimetatakse nüüd ettevõtlikkuseks... Vanglad kõik ettevõtlikke tüüpe täis, kes on teiste maisele varale küüned taha ajanud, aga kohus pole osanud ettevõtlikkust õigesti hinnata.
n
naine/ 20. detsember 2018, 10:37
Polnud ju tegu ausa võttega, naised tegid oma firma, töötades teises firmas, mis tähendab et töötajad varastasid ettevõttele kuuluva teabe, tarnijad, hinnakirjad jms info ja kasutasid seda paralleelselt oma firmas. Tõenäoliselt ka kallutasid tarnijaid hoopiski nende firmaga koostööle. Tulemus ju selge, oma tööandjad nad kahjustasid ja tuleks ka kristust kanda. Ma ei kujuta ette, kui mul sellised töötajad oleksid, kes minu teadmisi ja töötajatele jagatud kohustusi minu firma vastu kasutatakse. Töötajal pole siiski õigust ettevõtte dokumente kasutada väljaspool määratud töökohustusi.
n
naine/ 20. detsember 2018, 10:32
Siin polnud ju tegu ausa võttega, naised tegid oma firma töötades teises firmas, mis tähendab et töötajad varastasid ettevõttele kuuluva teabe, tarnijad, hinnakirjad jms info ja kasutasid seda paralleelselt oma firmas. Tõenäoliselt ka kallutasid tarnijaid hoopiski nende firmaga koostööle. Tulemus ju selge, oma tööandjad nad kahjustasid ja tuleks ka kristust kanda. Ma ei kujuta ette, kui mul sellised töötajad oleksid, kes minu teadmisi ja töötajatele jagatud kohustusi minu firma vastu kasutatakse. Töötajal pole siiski õigust ettevõtte dokumente kasutada väljaspool määratud töökohustusi.
t
to/ 20. detsember 2018, 10:27
Kas sa tahad väita et sinu firmas töötavatel töötajatel puudub õigus omale firma teha, mis samas valdkonnas tegutseb? Kui seda keeldu töölepingus ei ole, siis puudub sul igasugune alus kedagi keelata. Kui arvad vastupidist, siis viita seadusele mis seda keelab.
k
Kas ei saada aru või ei loeta artiklit?/ 20. detsember 2018, 10:24
kolm ettevõtlikku naist olid otsustanud endaga kaasa viia suure hulga Horticomi asutusesisest teavet – hinnakirju, majandusanalüüse ja muud seesugust. Endaga kaasa võttis kolmik ka Horticomi olulisemad hankijad Saksamaalt ja Hollandist.
s
s/ 20. detsember 2018, 10:22
k
kle/ 20. detsember 2018, 10:07
Tööandjad arvavad,et töötaja on nende oma.Nad ei tohi kusagil peale omal soovil lahkumist töötada ja parem on kui ei tööta ka nende lähisugulased.Eesti ei ole orjariik ja sellised seadused ei kehti.Kui tööline on ettevõtlik ja oskab oma peaga mõelda,siis see ei ole vargus.Kibestunud tööandjad ,saage sellest üle.
l
Lühike soovitus/ 20. detsember 2018, 09:21
Naine, õppige viisakalt suhtlema

a
Aiapidaja ei osta Eestist enam ühtegi seemnepakki/ 20. detsember 2018, 09:20
No naera kohe laginal. Mis infot neil lille-ja seemnemüüjatel siis peita on? Seda, et need kuskilt kokkuostetud seemned koduaias ei idane...see info võiks ükskord ka aiapidajatele avalikuks tehtama. Paned kevadel need hollandi või eiteamis seemned mulda ja sügiseks on ikka plats tühi. Eriti huvitav oli mul ubadega.....kollaste, kiududeta ubade pakist ilmusid suvel peenrale hoopis suurte, punaste ubade taimed. Naera kohe sellise kohtuloo peale....."idanemata seemnete info" üle õigusametnike aega raiskamas.
a
Aiapidaja/ 20. detsember 2018, 09:15
naisele: teie inetu kõnepruuk näitab, kelle käsul siin kirjutate. Ei ole see seemnekribinate müük mingi ÄRI....paned kevadel mulda ja sügiseks ei idane midagi....kas sellist infot oligi kaasa võtta? Naera puruks neid lille-ja seemnemüüjaid. Võivad oma infoga ainult lolle petta
k
kaks sulitud kana ja üks küürselgsälg./ 20. detsember 2018, 09:07
k
kõik puhta eestlased/ 20. detsember 2018, 08:38
Jana Kahri , Kristiina Maser, Mall Kaldas
n
naine/ 20. detsember 2018, 08:34
Mis mõttes halastamatu? Et ärimaailmas on varastamine lubatud? Äri ei võrdu pettusega, raha saab teenida ka ausal moel. Antud juhul polnud eitedel mingit õigust eelmise töökoha tarnijate jms infot ettevõttest välja viia. Ja kui kohus petised ja vargad õigeks mõistab, siis tuleks Eesti kohtusüsteem üle vaadata, kuna viimasel ajal on just vargad need, kes õigeks mõistetakse ja ausad inimesed karistatakse!
m
Mis jura!/ 20. detsember 2018, 08:13
Terves maailmas käib üks üle trumpamine. Võltsitakse, varastatakse riikide tasemel. Mida nüüd ühed lillemüüjad valesti tegid? Vaadake kasvõi oma Eesti valitsust. Teeb ränderaamistikuga, mida tahab, ehkki pole selleks mandaati saanud.
t
to Tööandja!/ 20. detsember 2018, 08:09
Palun siis ka sinu nimi välja anda! Või tahad väita, et oled kõige ausam ettevõtja nii teiste ettevõtjate ees kui oma töövõtjate ees?
j
Joosep/ 20. detsember 2018, 08:09
Kuidas läbi aja ettevõtted on tekkinud? Tühjast kohast? Äripäeva teemat Õhtulehe võtmes kajastada on ka muidugi "ok"

s
see/ 20. detsember 2018, 07:51
on halastamatu ärimaailm. kord võidad kord kaotad
k
kaks sulitud kana ja üks küürselgsälg./ 20. detsember 2018, 07:39
no on ikka naised. eks ta ole. miks üks peab kasumit saama, kui võime ise selle saada. häbematud
t
Tööandja/ 20. detsember 2018, 07:23
Suured ärihaid. Palun ikka pikad nimed välja kirjutada, siis oskavad tulevased tööandjad selliseid vältida.
m
Matvei Murakas/ 20. detsember 2018, 07:09
Pättide nimed avalikuks.Nääs juba arvestab,et kohtunik jälle halastab - süü pole suur,avalik huvi puudub ja nad on varem karistamata.Aferistid maksavad varastatud rahadega advokaadile ja ongi jälle "tingimisi vangi".
a
Anton/ 20. detsember 2018, 07:06
Huvitav, kas kohtusse on kaevatud ka Hollandi ja Saksamaa firmad, kes oma lepingud ülesse ütlesid. Need daamid ja nend firma ei saanud ju üksi seda hiigelkahju tekitada?
l
L/ 20. detsember 2018, 06:46
k
ka võimalik/ 20. detsember 2018, 06:44
teeme nii et igal töölisel on oma firma ja oma töö. kuid juhtub see mis juhtub alati, elik üks hakkab piltlikult teisel kõri läbi närima et kliente ja topuruosa endale saada ja see ei lõpe hästi kummalegi sest alati on võimalus sabotaašiks ja muudeks .ollusteks et üksteisel jalgu alt ära taguda. Firmadel on tavaliselt kindlamad väljavaated turuosa säilitada, seda loomulikult lojaalse ja hästimakstud töötajaskonnaga.
t
tohohh/ 20. detsember 2018, 06:33
tähendab kui tulen ära ettevõtest. asutan oma ja kasutan eelnevalt oma kogemusi siis lähen kohtu alla. kulla inimesed see on konkurents.

p
20. detsember 2018, 05:22
pange parem tegelikku vanglasse mitte virtuoosesse
k
Karl Marks/ 20. detsember 2018, 04:05
Kui tööline teeb ära kogu töö ja tööandja topib vaid kasumit taskusse, siis varem või hiljem saabub olukord, kus tööline saab aru, et sedasama tööd võib ta teha ka ilma kupjata ja kogu kasumi endale jätta.
k
k200/ 20. detsember 2018, 03:59
tegelt siis omad töötajad tegid salamisi oma paralleelse äri ja kaaperdasid tööandjalt koostööpartnerid.
V
....../ 20. detsember 2018, 02:51
Vilets firma, kes kahe hankija ärakukkumisel põlvili kukub ja süüdlasi otsima hakkab, leides süüdlasteks endised töötajad. :) Eesti õigussüsteem on ikka väga mäda-. kui saamatus kohtus nn. õigust otsib.
k
Klient/ 20. detsember 2018, 02:11
Olen mõlema firma tegemistega kursis ja väga kurb sellise karmi arvete klaarimise pärast! Kui kokkuleppele ei jõuta, siis paneme allumatud alamad ajalehte ehk avalikku häbiposti? Artikkel on tendentslik, valgustades vaid ühe osapoole huve. Korrektne oleks kuulata ära mõlemad, mida ka kohus vastavalt kehtivale seadusandlusele õiglaselt teeb. Niisiis, oodakem ära kohtu seisukoht ja jätkem isetegevuslik kohtumõistmine!
r
riin/ 20. detsember 2018, 02:07
bloomesti teenuseid ei tohi siis enam kasutada. ok. lõpetan nendega.
t
tuttav lugu/ 20. detsember 2018, 00:39
aga kas nad olid venelased ? Nime järgi poleks pakkunud pättide ja kaabakate rahvust
r
reede/ 19. detsember 2018, 23:56
Firma oskusteave vargus on juba meilgi moes Kahjuks firmajuhid onhooletud tõõlepingute koostamisel Kindlasti panna sisse punkt et firma projektide ja muu dokumentatsiooni kasutamine väljaspool otsest tõõd on keelatud Arvan et need häbematud daamid tulevad terve nahaga kohtuuksest välja

a
A/ 19. detsember 2018, 23:46
k
Kristiina/ 19. detsember 2018, 23:44
Kas paremat pilti ei saanud teha? Kehva pinkide paigutus mis laseb peita nii lihtsalt end ja ajakirjanikud näevad selga ainult,. Samuti milleks tsirkus perenimedega.
t
To S (...)/ 19. detsember 2018, 23:40
Sa ei pea ju CV-s oma ärisaladusi avama. ;)
t
To õige/ 19. detsember 2018, 23:38
Siin kedagi ei vallandatud. Läksid vabatahtlikult, nii et...
p
Punsu/ 19. detsember 2018, 23:38
Tublid, rõve firma see horticom.................
j
Jüri / 19. detsember 2018, 23:11
Meetmele tuleb võtta kiviaja seadused!
t
Tee ise ka midagi oma kätega/ 19. detsember 2018, 23:07
Tee oma firma, ehita see üles, võta inimesed tööle ja koolita neid, lase neil know-how, kliendid ja tarnijad üle võtta ja siis tule tagasi rääkima "kes neid keelata saab"
r
Redis/ 19. detsember 2018, 22:40
3 naist soovisid teha oma firma, Ok. Kes neid keelata saab? Keegi. Samuti oskusteabe kasutamine on OK. Seda teevad kõik töötajad kes töökohta vahetavad. Pigem on siin küsimus kas 3 naist rikkusid töölepinguga kokkulepitut. Kui tööleping oli nigel , siis ei ole siin millestki rääkida, kui lahkudes kahjustati firma teavet/andmebaase, jms, et konkurentsieelist saada, siis tuleb vastust anda selle teo eest.

õ
õige/ 19. detsember 2018, 22:36
kui ärisaladuste eest ei maksta võib kas vallandatud või koondatud töötaja teha infoga mida iganes. Laseme need ministeeriumid põhja!
k
kolm naispätti / 19. detsember 2018, 22:34
See on kõige tavalisem vargus .
k
Kohtunik/ 19. detsember 2018, 22:32
aga palun, Mall Kaldas, Jana Kähri ja Kristiina Maser
k
kats/ 19. detsember 2018, 22:26
Kas ärisaladuste hoidmise eest maksti töötajatele lisatasu? Kui töölepingus ei ole vastavaid punkte, siis võibki omandatud teadmisi kasutada oma huvides.
v
varaste nimed avalikuks-le/ 19. detsember 2018, 22:24
Kas su pilet varastati ära?
v
varaste nimed avalikuks/ 19. detsember 2018, 22:16
C
.../ 19. detsember 2018, 22:07
CVd on kah siis ärisaladusestest pungil. Miks riik lubab luurata kandidaatide ja tulevaste töötajate järel.
j
ja jah/ 19. detsember 2018, 22:06

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee