Joonistus kujutab Salemi nõiaprotsessi - tänapäeva nõidade arvates kohatu võrdlus eriprokuröri uurimisegaFoto: Vida Press
Toimetas Greete Kõrvits 19. detsember 2018 22:31
Ameerika nõiad on president Donald Trumpi peale pahased. Ja mitte ainult sellepärast, et suurem osa end nõiaks pidavatest inimestest on pigem demokraatide valijad.

Nõiad on nimelt solvunud, et president kasutab eriprokurör Robert Muelleri uurimisest rääkides pidevalt sõna „nõiajaht“. Mueller uurib Trumpi presidendikampaania seoseid Vene võimudega.

Intervjuus CNNiga kurdavad paar väidetavat nõida, et neile ei meeldi, kui president ütleb näiteks, et Muelleri uurimine on riigi ajaloo suurim nõiajaht. Päris nõiajahti, ehk jahti isikutele, keda kahtlustatakse nõidumises, on Ameerika pinnal peetud, neist kuulsaim oli Salemi nõiaprotsess, mille käigus vangistati umbes 200 inimest ning neliteist naist ja viis meest mõisteti poomise läbi surma.

Tänapäeva nõidadele meeldiks, kui president ei võrdleks ennast päris, ajalooliste nõiajahtide ohvritega. Mõned neist on talle ka needuse peale pannud.