Kommentaar

Toomas Alatalu | Riigikogu valitakse rahulolematus Euroopas

Toomas Alatalu, vaatleja, 19. detsember 2018, 18:50

10 KOMMENTAARI

r
Rahvastikuteadus Eestis/ 20. detsember 2018, 13:55
Selleks, et Eesti säiliks rahvusriigina, peab tegema rahvastikuuuringuid eraldi gruppides - põlisrahvad (st eestlased ja rahvusvähemused) ja immigrandid. Juba 10-15 aastat tagasi kirjutasid rahvastikuteadlased, et Eestis puudub eraldi poliitika sh sotsiaalpoliitika põliselanike ja immigrantide jaoks. Immigrantidest väga suur osa liigub Eestis edasi või tagasi. Kas on õiglane, et läbi käivatel sadadel tuhandetel immigrantidel on õigus osaleda Eesti poliitkas? Kas nad peavad saama sotsiaaltoetusi võrdväärselt põliselanikega? Äkki saaks need õigused koos vähemusrahvuse seisusega st 3. põlvkond
v
20. detsember 2018, 12:29
varsti on Eestis ka kollased vestid möllamas ,kohe enne või peale valimisi
r
Ränderaamistik./ 20. detsember 2018, 07:40
Eks proovi usaldada valitsust, kes teeb seaduse ja samas enda tehtud seadust rikub? Eesti ei ole ju ränderaamistikku allkirjastanud. Kui on, ongi see seadusevastane kuritegu.
k
Kõige parema valimistulemuse/ 20. detsember 2018, 07:36
saab 3. märtsi õhtuks. Siis näeme, kellele läks korda, kas valitsejad saavad hääli e-hääletuse teel või neilt, kes vaevuvad tõesti oma hääle loovutama tõsiselt võetavatele saadikutele, pabervalimiste teel. Jah, siis näeme, kui paljud on tõsiselt Eesti olukorrast mures, kes aga lasevad liugu teiste arvelt. Uskuge aga valitsejate lobitööd. Saate selle mida tahate!
d
Demo/ 19. detsember 2018, 18:50
Järgmiste valimiste põhiküsimus on see, kas me soovime jätkata rahvusriigina või mitte. Rahvusriigina jätkamiseks on vaja peatada väljaränne, kutsuda eestlased maailmast siia tagasi ja saavutada sündivuskordaja 2,1 või rohkem. Toetused ei pane kedagi sünnitama. Pigem jäävad raha tõttu mõned lapsed sündimata. Igatlaadi toetused aitavad ületada takistusi nendel peredel, kes soovivad lapsi. Rohkem lapsi sünnib maal, mis tähendab, et maksuerisused ja muud hüved peavad sinna jõudma. Põliselanike asustus kogu Eesti pinnal, eriti piiri ääres, on ka suurim julgeolekutagatis, parem kui kaamerad.
n
No/ 19. detsember 2018, 18:49
Lp. arvamusliider oma tuntud pädevuses, selges eesti keeles ja loogiliste seisukohtadega. Kommenteerides lõpu lauset, usaldus on viimaste aegade valitsejate vastu tõesti kadunud ja seda enam millegiga ei taasta.
d
Demo/ 19. detsember 2018, 18:39
Välissündinud (kelle vanemad ja kõik vanavanemad on sündinud väljaspool Eestit) rahvastiku suhtarv on Euroopa maade hulgas rekordiline. 1989. a. oli see 26,3%. Eesti on rekordihoidja nii Euroopa kui endise NLiidu maade hulgas. Rahvusvaheliselt tunnustatud määratluse järgi kuulub vähemusrahvuse mõiste alla 36 tuhat venelast ja 29 tuhat ingerlast ülejäänud pool miljonit on välispäritolu. Laulva revolutsiooni aegu ületas sündivuskordaja 2,2 piiri, sest tõusis välispäriolu rahvastiku sündivus.
d
Demo/ 19. detsember 2018, 18:22
Lätlased ja eestlased on ainsad omariiklusega rahvad Euroopas, kelle tänane arvukus on väiksem 20. sajandi alguse arvust. Teise maailmasõja lõpuks oli Eesti vähendatud territooriumil eestlasi 97,3%, ainus vähemusrahvus oli eestivenelased, suurriikide poliitika tulemusel kadusid kõik vähemusrahvused peale neljandiku eestivenelastest. 20. sajandi sõdade ja küüditamise tulemusel põhjustatud rahvastikukaotust ei suuda eestlased kunagi tasa teha. 1940. aastatel oli Euroopas beebibuum, mida Eestis küüditamiste tõttu ei olnud.
v
veidi eksid/ 19. detsember 2018, 22:56
kui vaadata sündide arvu eestis siis 49. aasta on kõigi aegade absoluutne tipp
d
Demo/ 20. detsember 2018, 09:16
Taastetasandist veidi kõrgema sündimuse 40ndate lõpul võib panna sissesõitnute arvele, kelle sündivus oli eestlaste omast kõrgem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee