Maailm

JUNCKER TEMBUTAB JÄLLE! Kas süüdi on alkohol või ishias? (56)

Aadu Hiietamm, 20. detsember 2018, 08:05
OOTAMATU TERVITUS: Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tervitas Euroopa Komisjoni protokollijuhi asetäitjat Pernilla Sjölinit teda  juustest raputades. Foto: YouTube
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on viimastel päevadel pälvinud taas rohket tähelepanu oma mõnevõrra kummalise käitumisega. Näiteks kiskus ta eelmisel nädalal Brüsselis naistel juukseid ning jagas sel nädalal Viinis ülevoolavaid tervitusi ja koperdas siledal põrandal. Kohe said ka uue hoo kuulujutud Junckeri alkoholilembusest või haigusest. Pressiesindaja kinnitusel on aga temaga kõik korras.   

Brüsselis nädalal tagasi toimunud  Euroopa Liidu tippkohtumise üheks tipphetkeks kujunes ootamatult Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri veider käitumine. 64aastane Juncker astus Euroopa Komisjoni protokollijuhi asetäitja Pernilla Sjölini juurde ja raputas tervitamisel kahe käega naise pikki blonde juukseid. Sjölin näis pärast seda üsna ehmunud välja. 

Pernilla Sjölin pärast ebatavalist tervitust.Foto: YouTube

Selle nädala esmaspäeval oli Juncker juba Viinis, kus toimus Euroopa Liidu ja Aafrika riikide kõrgetasemeline foorum. Seal jagas Euroopa Komisjoni president õhtusöögi ajal kaamerate ees ülevoolavaid tervitusi, teiste seas ka Eesti peaministrile Jüri Ratasele.

RAUDSES HAARDES: Eesti peaminister Jüri Ratas Jean-Claude Junckeri haardes. Foto: AFP/Scanpix

Samuti kaotas ta korra tasakaalu ja vajas püstijäämiseks kõrvalist abi.

KUKKUMAS: Jean-Claude Juncker pidi õhtusöögile saabumisel peaaegu kukkuma ja vajas püsti jäämiseks kõrvalist abi. Foto: AFP/Scanpix

Seda nähes meenus, kuidas Junckeril oli tänavu 11. juulil NATO tippkohtumise ajal toimunud õhtusöögil raskusi kõndimisega ning ta vajas seetõttu kõrvalist abi. Junckerit toetasid tookord Hollandi peaminister Mark Rutte ja Portugali valitsusjuht António Costa.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja Margaritis Schinas teatas kaks päeva hiljem, et Junckeri koperdamine ja komistamine oli põhjustatud äkilisest närvivaluhoost. „President kannatas eriti valusa ishiasehoo käes, millega kaasnesid krambid,“ selgitas pressiesindaja. 

Pressiesindaja: Junckeri tervis on hea

Ka pärast esmaspäevast vahejuhtumit Viinis küsisid paljud, kas seekord oli süüdi alkohol või taas ishias? Nüüd ütles pressiesindaja, et Juncker on hea tervise juures ning fotod lihtsalt võivad mõnikord valetada. 

Briti konservatiivne ajakiri The Spectator kirjutas mõni aeg tagasi, et Brüsselis teavad paljud Junckeri alkoholiprobleemidest. Ajakiri tsiteeris nime nimetamata endise ministri sõnu: „Kui Junckerile tuuakse nõupidamisel veeklaas, siis teavad kõik, et selles on tegelikult džinn.“ 

Euroopa Komisjoni president on oma tihtilugu kõikuvat kõnnakut põhjendanud tasakaaluhäiretega, mis saadavad teda pärast 1989. aastal üle elatud rasket autoõnnetust. „Olin siis kolm nädalat koomas ja kuus kuud ratastoolis,“ kinnitas ta.

Euroopa Parlament valis Strasbourgis Luksemburgi ekspeaministri Junckeri viieks aastaks Euroopa Komisjoni presidendiks 15. juulil 2014 toetas teda europarlamendis 422 ja vastu oli 250 saadikut. 47 saadikut ei võtnud hääletusest osa ja kümme hääletussedelit oli rikutud. Vajalik oli vähemalt 376 saadiku toetus. Junckeri ametiaeg algas 1. novembril 2014. Tagasivalimist ta enam ei taotle. Seega saab Euroopa Komisjon tuleval sügisel iga juhul juhi. Üks mõjukam kandidaat sellele kohale on Euroopa Rahvapartei fraktsiooni juht Euroopa Parlamendis Manfred Weber, kes on pärit Saksamaalt. 

Samal teemal

18. detsember 2018, 15:22
FOTOUUDIS | Jutud Jüri Ratast emmanud Junckeri napsulembusest said jälle hoogu
12. september 2018, 13:33
Jean-Claude Juncker pidas Euroopa Komisjoni presidendina oma viimase aastakõne
26. juuli 2018, 17:00
VAHERAHU: Juncker tegi Trumpiga diili
24. juuli 2018, 17:40
KAS TÕESTI ALKOHOOLIK? Kuulujutud Jean-Claude Junckeri alkoholilembusest püsivad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee