Pikett rändepakti vastuFoto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 19. detsember 2018 11:06
Kolmapäeva hommikul koguneti Tallinnas Toompeal piketile, mis registreeritud politseis kui Saja Eestlase Võidumarss. Käputäis meeleavaldajaid marssis läbi linna ning liitus välisministeeriumi ees toimuva EKRE korraldatava piketiga.

Enne riigikogu ees toimunud meelavaldust ütles selle korraldaja poliitik ja ettevõtja Maria Kaljuste, et kohale tuleb sadakond liikumise "Tark ja Terve Eesti" (TTE) toetajat ja liiget. "Kindlasti ei aja me lihtrahvast tööpäeval selle jaoks tänavatele," sõnas ta. "Tulla saavad ju niikuinii vaid ettevõtjad (kes suurem osa meie põhgrupist ka on), poliitikud ja pensionärid." 

Siiski, veidi enne kogunemise algust, kella kümne ajal hommikul, liikus Toompeal nõndavõrd vähe inimesi, et tekkis kahtlus, kas üritus üldse toimub. Mõnekümne minuti pärast tulid piketeerijad aga kohale, kuid sajast marssijast oli asi siiski kaugel.

Kaljuste sõnul polnud TTE piketi näol tegemist konkurendiga EKRE omale. Riigikogu ette kogunenud marssisid üheskoos läbi linna EKRE piketile, mis toimub välisministeeriumi ees.

Vaata fotosid galeriist!