Krimi

Riigiprokuratuur ning Keskkriminaalpolitsei annavad ülevaate 2017 novembris alustatud kriminaalmenetlusest täna kell 12.00. Õhtuleht teeb pressikonverentsilt otseblogi!

 

BLOGI ja GALERII | Danske rahapesus kahtlustatavate ring ilmselt suureneb, uurimine käib juba novembrist 2017 (22)

Ohtuleht.ee, 19. detsember 2018 09:44
Riigiprokuratuur ning keskkriminaalpolitsei pressikonverentsFoto: Teet Malsroos
Riigiprokuratuur ning Keskkriminaalpolitsei andsid teada, et kolmapäeva hommikul peeti kinni veel neli endist Danske panga töötajat. 

Teisipäeval pidas Keskkriminaalpolitsei kinni kuus inimest. Kõikide kinnipeetute puhul on alust kahtlustada neid teadlikus rahapesukahtlusega raha liigutamises.

Aastatel 2007–2015 liigutasid mitteresidendid Danske panga Eesti haru kaudu esialgsetel andmetel üle 200 miljardi euro tundmatu päritoluga raha.

Kõige rohkem viidatakse meie idanaabrite kontode poole. Rahaliigutajatena on mainitud ka aserite, Põhja-Korea ja muudegi riikide võimustruktuure, kellele oli värav Euroopa pangandusturgudele kuldaväärt.

Danske panga sisejuurdluse läbiviija Bruun & Hjejle leidis, et Eesti harukontoris on kahtlaste tegevustega seotud 42 töötajat. Eesti politseile on Danske Bank teatanud kaheksast inimesest, kellel lasub kuriteokahtlus. Nende inimeste hulgas ei ole panga endised juhid Aivar Rehe ega Ivar Pae.

Õhtuleht kirjutas Danske rahapesuskandaalist täpsemalt artiklis "Danske rahapesuskandaal: mida me teame ja mida teada tahame."

12:33

Kas valuutavahetusfirmat Tavid kasutati raha liigutamiseks?

Vahing: see on selline informatsioon, mida me praegu ei ava.

12:32

Perling: püüame kvaliteetse kohtuasjaga kohtu ette jõuda nii pea kui võimalik.

 
12:28

Alavere: kinnitan, et Juri Kidjajev on üks kahtlustatavatest.

 
12:28

Alavere: pihta on saanud Eesti finantssektori maine ja Eesti maine tervikuna.

12:24

Vahing: on arestitud sularaha, pangakontodel olevat raha, autosid ning seotud kinnisvarale hüpoteeke. 

12:22

Vahing: täna ei ole inimestele esitatud kahtlustust altkäemaksu võtmises. 

12:19

Keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere sõnul peeti eile kinni kuus ja täna neli inimest. Nad töötasid välis- ja privaatpanganduse üksustes. Nende seas on ka divisjoni juht. Enamik kümnest inimestest on Browderi 26 isiku nimekirjas. Aivar rehe kahtlustatavate nimekirja ei kuulu.

12:18

Vahing: palusime kohtul arestida kahtlustatavate vara, prokuratuur usub, et kinnipeetavate kuritegelik tulu ulatub 1,5 miljoni euroni. 

12:16

Vahing: Danske Bank on meiega koostööd teinud ja lubab teha ka edasipidi.

12:13

Vahing: alguses oli väga selge uurimisplaan, kuidas asjale läheneda. Valisime välja konkreetsed rahapesuaheled, et läbi nende välja joonistada rahapesijate tegutsemise. Informatsiooni oli väga palju. 

12:10

Riigiprokurör Marek Vahing: 2017. aasta suveks oli uuriv ajakirjandus oma mentlustega jõudnud päris kaugele. Uuriva ajakirjanduse roll Danske rahapesu kahtluste väljatoomisel oli heaks initsiaatoriks ja meile hakkas laekuma informatsiooni, mida meil varem ei olnud. 

12:06

Perling lisas, et kahtlustatavate rühm võib suureneda, kuid ta ei spekuleeriti sellega, kui palju. 

12:05

Perling: rahapestud on umbkaudu 300 miljonit 

12:04

Perling: kinni on peetud kümme inimest ja neid kõiki kahtlustatakse rahapesus. 

12:03

Peaprokurör Lavly Perling kinnitab, et kriminaalmenetlust Danske juhtumi osas alustati juba 2017. aasta novembris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee