Maailm

Trumpi perekond pani heategevusorganisatsiooni rahadest üht-teist ka enda tasku (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. detsember 2018, 20:25
Süüdistus puudutab president Trumpi (vasakult kolmas) ja tema vanimaid lapsi: (vasakult) Eric, Ivanka ja Donald jrFoto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trumpi perekonna heategevusorganisatsioon pakib asjad kokku, vahendab BBC. Süüdistuste kohaselt on organisatsiooni raha kasutatud pereliikmete isiklikuks ja poliitiliseks hüvanguks.

New Yorgi osariigi prokurör Barbara Underwood kommenteeris, et Trump Foundation, Trumpide perekonna heategevuslik ühing nõustus süüdistuste esitamise järel pillid kotti panema ja tegutsemise lõpetama. Süüdistuste kohaselt kasutasid president ise, samuti tema kolm vanimat last - Donald jr, Eric ja Ivanka Trump - organisatsiooni rahasid nii isiklikel põhjustel kui poliitilisteks hüvanguks. Muu hulgas kasutati heategevuslikku raha Trumpi presidendikampaania toetamiseks.

Underwood sõnas, et hoolimata Trump Foundationi sulgemisest jätkub uurimine presidendi ja tema laste tegevusest organisatsiooni rahakoti kallal. Ta lisas, et uurimine on näide sellest, et seadused kehtivad ühtmoodi kõigile.

Trumpi ja tema perekond ei ole teisipäeva pärastlõunase seisuga juhtumit kommenteerinud, ent Trump on varem kinnitanud, et organisatsiooni rahakasutuses pole midagi illegaalset toimunud.

Samal teemal

17. detsember 2018, 20:45
Ka Trumpile ei meeldi pilamine: USA president tahab, et naljasaade kohtusse viidaks
17. detsember 2018, 16:56
Trump võib Valge Maja personaliülemaks nimetada väimeespoja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee