Eesti uudised

HÜVA NÕU: kuidas rahvarohketel üritustel turvaliselt hakkama saada? (7)

Ohtuleht.ee, 18. detsember 2018 17:25
Meeleavaldusel osaleval inimesel tasub nii enda kui ka kaaslaste turvalisuse peale mõelda. Foto: Robin Roots
Valimiseelsel ajal toimub mitmesuguseid avalikke koosolekuid ja meeleavaldusi, lisaks veel jõulu- ja aastavahetuse üritused. Politsei- ja Piirivalveameti vanemkomissar Marko Ild annab soovitusi, kuidas enda ja teiste turvalisust tagada.

Eesti jõuluturgudel ja üritustel võib ennast jätkuvalt turvaliselt tunda. Iga ürituse korraldaja peab ka omalt poolt mõtlema läbi turvalisuse ja avaliku korra tagamise. Lisaks hoiab politsei suurematel üritustel silma peal ja arvestab neid oma töös - seetõttu on ka näiteks jõuluturgudel sageli politseid näha.

Samal teemal

Küll aga tasub inimesel nii enda kui ka kaaslaste turvalisuse peale mõelda. Sõbralikud, rahumeelsed ja kained inimesed, kes lähevad üritustele hea tujuga, satuvad harva sekeldustesse. Väga sageli on vägivald ja muud probleemid seotud alkoholi kuritarvitamisega. Purjus sõber on mõistlik turvaliselt koju saata. Kui on teada et üritusel tarvitatakse alkoholi, tasub juba minna ühistranspordiga või leppida seltskonnas kokku, kes on kaine juht.

On täiesti selge, et meeleavaldused on kokku kutsutud meelsuse avaldamiseks. Meeleavalduse kokkukutsumise ideele vastupidiste mõtteavaldustega aktiivne väljaastumine toob ootuspäraselt kaasa konflikti. Sellised avalikud koosolekud ei pruugi olla parim koht vastandlike seisukohtade üle mõttevahetuseks ja tõe väljaselgitamiseks. Avaliku ürituse korraldaja peab küll seisma hea selle eest, et avaliku koosoleku mõttevahetus ei muutuks füüsiliseks arveteklaarimiseks. Tuleb aga arvestada, et enne valimisi on erinevate maailmavaadete toetajad valmis väga pühendunult oma veendumuste eest seisma.

Kuigi KAPO hinnangul on terrorirünnaku oht Eestis jätkuvalt madal, ei saa täiesti välistada rünnaku võimalust rahvarohketele kogunemistele. Kui näete või kuulete midagi murettekitavat, helistage kohe 112. Kui olete rünnaku tunnistajaks või selle lähedal, tuleks kiiresti eemalduda, varjuda, telefon hääletule režiimile seadistada ja häirekeskusele teatada. Kui sündmust tuleb lahendama politsei, tuleb politsei suuniseid või korraldusi alati täita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee