Repliik

SDE | Kollaste vestide vägivallale pole õigustust (49)

Arvamustoimetus, 18. detsember 2018, 16:04
Foto: TIINA KÕRTSINI
Kas Eesti erakonnad peaksid hirmu tundma, et kollaste vestide liikumine levib ka meile nagu ta on Prantsusmaalt liikunud Belgiasse, Hollandisse ja Saksamaale ning poliitikud peavad hakkama meeleavaldajate nõudmistega arvestama nagu seda oli sunnitud tegema Prantsusmaa president?

Helmen Kütt, SDE, riigikogu liige: Meeleavalduste ja pikettide pärast ei pea ega ka ole ka põhjust hirmu tunda - need on demokraatia lahutamatu osa. Eestis on õigus meelt avaldada üks põhiseaduslikke õigusi. Aga on tähtis, et meeleavaldused ning muud tänavaaktsioonid -ja protestid  jääksid rahumeelseteks, et seal ei rikutaks avalikku korda.

Sellel ei saa olla mingit õigustust, kui meeleavaldused muutuvad vägivaldseteks. Prantsusmaa kollaste vestidega ja Eestiga on mul raske paralleele tõmmata. Ma tõesti loodan, et meie kultuuri osa ei ole hävitada ja lõhkuda ning seeläbi tekitada kahju inimestele, kultuuriväärtustele ja laiemas mõttes oma riigile.

Näiteid, kus põllumehed, õpetajad või arstid on valitsusele ja poliitikutele oma selge sõnumi edastamiseks organiseerunud ja korraldanud kõnekoosolekuid, pikette või meeleavaldusi, on ju olnud ja poliitikud on inimeste nõudmisi ka arvestanud. Olen veendunud, et oma õiguste kaitseks on kõik seaduslikud aktsioonid vajalikud ja õigustatud ning rääkides ja dialoogi pidades jõuab kaugemale kui hävitades ja seeläbi kaost suurendades.

49 KOMMENTAARI

h
Helge loo 30. detsember 2018, 14:07
Ülbed käpiknukud. Kes sündinult debiilne, kes vanadusest- see hoiak tingib sellist laadi järelduste tegemist!
p
Peeter. 26. detsember 2018, 06:33
Sotsid ees ja õnnetus kohe kannul ! Sellega ei taha öelda,et valige EKRE`t aga mõelge hoolega keda valite !
Loe kõiki (49)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee