Maailm

SOOMLASED ŠOKIS: Oulus on välismaalased vägistanud lühikese aja jooksul juba viit last (308)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. detsember 2018 11:45
Soome politsei. Pilt on illustratiivne.Foto: Aadu Hiietamm
Soomes Oulu linnas pidas politsei kinni 23aastase välismaa taustaga mehe, keda kahtlustatakse alla 15aastase soome tüdruku vägistamises 12. novembril, vahendab ajaleht Kaleva.  

Oulu kohus otsustas esmaspäeval võtta kahtlusaluse vahi alla.

Samal teemal

Tegemist on  lühikese aja jooksul juba viienda analoogilise vägistamisjuhtumiga Oulus. Nii uurib politsei 7. oktoobril toimunud vägistamist, kus ohver oli laps ja kahtlusalune 1975. aastal sündinud mees. 17. novembril vägistati Oulus koguni kaks alla 15aastast tüdrukut. Juhtumitega seoses võeti vahi alla kaks välismaa taustaga meest.   

26. novembril pidas politsei kinni seitse meest keda kahtlustatakse Oulus ligi viie kuu jooksul veidi üle 10aastase tüdruku korduvas grupivägistamises. Kõik nad ootavad kohtu otsusel nüüd saatust eeluurimisvanglas. Kaheksas kahtlusalune peeti kinni eelmisel nädalal Saksamaal, kuid lasti miskipärast enne Soomele väljaandmist taas vabaks. Nüüd anti tema kohta välja rahvusvaheline otsimiskuulutus.

Politsei on jäänud juhtumist rääkimisel kidakeelseks. Seetõttu uuris kahtlusaluste tausta Soome rahvusringhäälingu saade „A-studio“. Selgus, et kahtlusalused on pärit Iraagist, Afganistanist ja Eritreast.  Kõik nad  saabusid Soome varjupaigataotlejatena või kvoodipõgenikena. Neist noorim on 20- ja vanim 38aastane. Osa neist on juba saanud ka Soome kodakondsuse. Varasemalt neid Soomes kohtulikult karistatud ei ole. Kõik kahtlusalused  tundsid teineteist varasemast ajast ning veetsid arvatavalt vaba aega koos. 

Politsei peab võimalikuks, et avalikuks tuleb veel uusi sarnaseid seksuaalkuritegusid. Politsei teatel tutvusid kahtlusalused ohvritega sotsiaalmeedia vahendusel. Oulu politsei hoiatas seetõttu tütarlapsi sotsiaalmeedias  tegutsevate välismaise taustaga meeste eest. Lisaks rõhutas politsei, et ka lapsevanemad peaks sotsiaalmeedias toimuval silma peal hoidma. 

Samal teemal

15.11.2018
SOOME TELEVISIOON: Oulu lapsevägistajad on pärit Iraagist, Afganistanist ja Eritreast
05.11.2018
ÕUDUS SOOMES: üheksa välismaa taustaga meest vägistas lapsi