Eesti uudised

Mööblitööstur: me ei pea võõrtööjõudu sisse tooma, ise peame tööd tegema (15)

Ärileht, 18. detsember 2018, 10:12
Tarmeko Spoon AS juht ja Eesti Metsa-ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Jaak Nigul.  Priit Simson/Ekspress grupp
Eesti Metsa-ja Puidutööstuse liidu juhatuse esimehe Jaak Niguli sõnul ei ole need eestlased, kes võitlevad tselluloositehase ja metsade mahavõtmise vastu endale teadvustanud, kust tuleb raha.

Jaak Nigul ütles intervjuus Ärilehele, et otsus Est-Fori tselluloositehase eriplaneering lõpetada oli majanduslikult äärmiselt kahjulik: ühest küljest jäeti uurimata, kas Eestisse sellist tehast üldse teha saab; teisalt jällegi on Eestis puidukeemiatööstust võrdlemisi vähe ning nõnda jääb teenimata väga suur lisandväärtuse hulk.

Ta lisas, et tänapäeva inimene kipub arvama, et kõik peab olema ilus ja heaolu kõrge, ent samal ajal ei mõisteta, mismoodi heaolu luuakse: "Ei saada aru, et heaolu tähendab tegelikult ettevõtlussektoris loodud lisandväärtuse ümberjagamist."

Intervjuu puudutas ka tööjõukriisi teemat. Nigul kommenteeris, et talle isiklikult võõrtööjõu sissetoomine ei meeldi. "Me ei pea võõrtööjõudu sisse tooma, et meil on väga palju laiskvorste ja sotsiaalegoiste. Rohkem inimesi peab minema lisandväärtust loovale tööle," ütles ta ja lisas, et eestlased peavad ise tööd tegema.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

15 KOMMENTAARI

k
k200 22. detsember 2018, 02:40
sellisel juhul kui hiinlased selle töötlemata tselluloosi hea hinnaga ära ostaksid, oleks sellel asjal mõtet. aga nad ei osta hea hinnaga, saavad muja...
(loe edasi)
e
Eesti probleem 18. detsember 2018, 19:32
on ahned ja saamatud ,kobakäppadest juhid kes oskavad vaid mulli muhuda kuid mitte tööd teha
Loe kõiki (15)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee