Eesti uudised

Mööblitööstur: me ei pea võõrtööjõudu sisse tooma, ise peame tööd tegema 

Ärileht, 18. detsember 2018, 10:12
Tarmeko Spoon AS juht ja Eesti Metsa-ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Jaak Nigul. Foto: Priit Simson/Ekspress grupp
Eesti Metsa-ja Puidutööstuse liidu juhatuse esimehe Jaak Niguli sõnul ei ole need eestlased, kes võitlevad tselluloositehase ja metsade mahavõtmise vastu endale teadvustanud, kust tuleb raha.

Jaak Nigul ütles intervjuus Ärilehele, et otsus Est-Fori tselluloositehase eriplaneering lõpetada oli majanduslikult äärmiselt kahjulik: ühest küljest jäeti uurimata, kas Eestisse sellist tehast üldse teha saab; teisalt jällegi on Eestis puidukeemiatööstust võrdlemisi vähe ning nõnda jääb teenimata väga suur lisandväärtuse hulk.

Ta lisas, et tänapäeva inimene kipub arvama, et kõik peab olema ilus ja heaolu kõrge, ent samal ajal ei mõisteta, mismoodi heaolu luuakse: "Ei saada aru, et heaolu tähendab tegelikult ettevõtlussektoris loodud lisandväärtuse ümberjagamist."

Intervjuu puudutas ka tööjõukriisi teemat. Nigul kommenteeris, et talle isiklikult võõrtööjõu sissetoomine ei meeldi. "Me ei pea võõrtööjõudu sisse tooma, et meil on väga palju laiskvorste ja sotsiaalegoiste. Rohkem inimesi peab minema lisandväärtust loovale tööle," ütles ta ja lisas, et eestlased peavad ise tööd tegema.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee