Eesti uudised

Haridusministeeriumi endised töötajad ei ole rahul kantsler Tea Varraku juhtimisstiiliga (39)

Ohtuleht.ee, 18. detsember 2018, 08:16
Tea Varrak Robin Roots
Haridus- ja teadusministeeriumist on lahkunud suur osa tippjuhtkonda ja lahkumise põhjusena nähakse pea aasta ja üheksa kuud kantslerina töötanud Tea Varrakut. Minister Mailis Reps Varraku reljeefses juhtimisstiilis probleem ei näe, vahendab ERRi uudisportaal.

Haridus- ja teadusministeeriumist on kantsler Tea Varraku ametiaja jooksul lahkunud suur osa tippjuhtkonnast ning endised ametnikud heidavad kantslerile ette halba juhtimist: nende suust kõlavad laused nagu "vastik oli töötada, tema suhtumises on tohutult isiklikku vaenu", "tema juhtimisotsused pole süsteemsed vaid emotsionaalsed", "ta võib inimestele öelda nii, et need nutavad", "viimati lahkus ministeeriumist nii palju inimesi siis, kui ministeerium Tartusse koliti". 

Kantsler Tea Varrak ise ütleb, et temal ministeeriumis probleeme pole ja inimeste vahetumist ta pigem kiidab, sest see on toonud ministeeriumisse erinevate kogemustega inimesi.

Süüdistustele, nagu oleks Varrak tualetti läinud ametnikult nõudnud seletuskirja või löönud koosoleku ajal arvutit kasutanud töötaja sõrmed kaane vahele, vastab kantsler, et selliste kirjelduste näol ei saa olla tegemist tõega ning kui keegi julgeb väita, et ta on ametnikele füüsiliselt midagi teinud, on tegemist laimuga.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee