Eesti uudised

VAIDLUS: lastearstid ei nõustu perearstide soovitustega tõbised põnnid lasteaeda viia (4)

Ohtuleht.ee, 17. detsember 2018, 22:10
Haige laps olgu kodus.Foto: Tiina Kõrtsini
Perearstide koostatud juhend selle kohta, millise tervisega lapse võib lasteaeda viia, sisaldab lastearstide hinnangul nii mitmetitõlgendatavusi, vastuolusid kui ka lausa halbu nõuandeid, väidavad lastearstid.

Näiteks ei pea lastearstid piisavaks, et juhendis on nohu-köha kohta ainult üks lause, mis ütleb, et kui lapsel pole muid nakkushaiguste sümptomeid ja ta tunneb end hästi, võib ta lasteaeda minna, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Lastearstide hinnangul on väikelapse enesetunnet keeruline välja selgitada, samuti võib ühel hetkel reibas nohunina olla mõni tund hiljem juba loid ja viril.

Lastearstid said juhendist lapsevanematele teada „Terevisioonist“, kus Tallinna perearstide seltsi juht Reet Laidoja seda tutvustas. Lastearstide seltsi juht Ülle Einberg ütleb, et esmalt taotlesid nad juhendi mahavõtmist perearstide seltsi kodulehelt, ent sellega selts ei nõustunud. Nüüd proovitakse kokku leppida juhendi täpsustamises, kirjutab ERR.

„Tavaliselt selliseid dokumente ikkagi kooskõlastatakse või vähemalt näidatakse enne, kui see hõlmab nii paljusid osapooli. Seekord meiega mingit kooskõlastamist polnud,“ tõdeb Einberg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee