Poliitika

Kohustusi rohkem kui vara: Keskerakonnal on raskusi keelatud annetuse tagasimaksmisega (29)

Toimetas Marvel Riik, 17. detsember 2018, 16:46
Keskerakond.Foto: Stanislav Moshkov
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kohustas Keskerakond kandma riigieelarvesse 220 000 eurot, mis saadi keelatud annetusena. Nüüd on erakond pöördunud omakorda komisjoni poole palvega, et keelatud annetust saaks eelarvesse kanda igakuisete maksetega, sest sellist summat pole võimalik korraga tasuda.

„MTÜ Eesti Keskerakond põhjendab taotlust sellega, et 220 000 euro suuruse summa ülekandmine on käesoleval hetkel olemasolevaid rahalisi vahendeid arvesse võttes sisuliselt võimatu,“ kirjutab Keskerakonna advokaat kirjas ERJK-le.

„2017. majandusaasta aruanne kinnitab, et MTÜ-l Eesti Keskerakond on kohustusi rohkem kui vara, see tähendab kohustused ületavad vara 239 tuhande euro võrra. Majandusaasta aruande järgi oli erakonnal plaanis 2018. aastal kulutuste pealt kokku hoida, et netovara aasta lõpuks taastada. Lisakohustuse täitmine summas 220 000 eurot ühe maksega on erakonna majanduslikku seisu arvestades võimatu.“

Seega on Keskerakond esitanud ERJK-le taotluse, et erakonnal võimaldaks tasuda rahasumma osade kaupa: kokku 18 osas igakuiste maksetena võrdsetes osades.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee