Maailm

USKUMATU: Jossif Stalin käib oma endises Sotši suvilas kummitamas (22)

Allan Espenberg, 18. detsember 2018, 08:15
STALINI SUVILA: Sotšis asuvas roheliseks värvitud majas kolab väidetavalt ringi Jossif Stalini kummitus, kes hoiab suus piipu. Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi Nõukogude Liidu diktaator Jossif Stalin, kelle sünnist möödub teisipäeval 140 aastat, ei pidanud luksusest suurt lugu, laskis ta endale ehitada imeilusatesse looduslikesse paikadesse 18 suvilat. Need on siiani suuremas osas alles, kuid mõnes neist toimub midagi väga kummalist.

Jossif Stalini suvilaid, mida teatakse kõige paremini venekeelse sõnaga datša, oli kõige rohkem lõunapoolsetes piirkondades: Sotšis, Abhaasias, Gruusias ja Krimmis. Eriti rohkesti oli neid Abhaasias: Pitsunda lähedal Gagras Ritsa järvel. Mõned suvilad meeldisid Stalinile teistest enam, kuid oli ka selliseid, kus ta käis vaid mõnel üksikul korral.

Tuntuim tema käsutuses olnud suvila oli Kuntsevos Moskva lähedal. Seetõttu nimetati seda lähedaseks suvilaks (bližnjaja datša). Selles suvilas elas Stalin maailmasõja ajal ja pärast seda peaaegu pidevalt ning seal ta ka 5. märtsil 1953. aastal suri.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. detsember 2018, 07:40
DIKTAATORI KUMMARDAJAD: Venemaal kogub populaarsust Stalini kalender
17. november 2018, 08:07
Stalini timukas saatis miljoneid surma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee