Eesti uudised

Jüri Ratas: Soome ja Balti riigid võiksid olla ühtses ajavööndis (48)

Marvel Riik, 17. detsember 2018 14:10
Pilt on illustratiivne.Foto: TIINA KÕRTSINI
Balti peaministrid leppisid kokku, et riigid tegutsevad selle nimel, et ka tulevikus ollakse ühtses ajavööndis. Eesti peaministri Jüri Ratase sõnul tasub pingutada, et ka Soomes oleks Balti riikidega sama kellaaeg.

„Lähtudes majandusest, aga ka inimeste reisimisest, on meie jaoks oluline see, et me suudaksime oma lähinaabritega olla ühes ajavööndis,“ rääkis Ratas pärast kohtumist oma Balti riikide ametikaaslastega.

Samal teemal

Eesti avalik arvamus pooldab kellakeeramise lõpetamist. Eestis läbi viidud küsitlus näitas, et enam kui poole elanikkonnast eelistaks jääda suveajale, kuid teatavasti pooldab Soome vööndi- ehk talveaega. Ratas märkis, et tööd ühise lahenduse nimel tuleb jätkata.

„Tasub pingutada, et Soome ja Balti riigid oleksid ühtes ajavööndis. Minu jaoks tuli see otsus lihtsalt. Vaadates aga esialgseid soove, siis praktikas saab see keeruline olema.“

Austria on Euroopa Liidu eesistujana teinud ettepaneku lükata kellakeeramise lõpetamine aastasse 2021, mis annab piisavalt aega, et oma lähimate naabritega küsimust koordineerida. Peaminister lisas, et eesmärk ongi jõuda otsusteni alles 2021. aastal. Praegu pole Eesti valitsuse tasandil mingisugust otsust teinud.

Tänasel Balti Peaministrite Nõukogu kohtumisel tervitasid Eesti, Läti ja Leedu peaministrid Euroopa Komisjoni ettepanekut loobuda kellakeeramisest ja leppisid kokku, et koordineeritakse oma edasisi tegevusi ja jätkatakse konsultatsioone, et Eesti, Läti ja Leedu ning ka Soome jääksid samasse ajavööndisse. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee