Krimi

FOTOD KOHTUST | Joobes peaga kraavi sõitnud ekspolitseinik vangi ei lähe (49)

Kristjan Väli, 17. detsember 2018, 11:19
Foto: Kaspar Pokk
Mullu talvel jõulupeolt purjus peaga koju sõita üritanud, kuid hoopis meeltesegaduses teelt välja sõitnud Keity astus täna hommikul Pärnu maakohtu ette.

29aastase Keity politseinikukarjäär sai ootamatu lõpu möödunud aasta 29. detsembri öösel, kui naine otsustas purjus peaga autorooli istuda ja peolt koju sõita. Koju ta aga ei jõudnud: Keity sõitis Häädemeeste vallas Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 142. kilomeetril kraavi.

Keity ja kõrvalistmel maganud 24aastane kolleeg õnnetuses viga ei saanud.

Kohus kuulutas täna kohtuotsuse resolutiivosa ja tunnistas isiku süüdi talle esitatud süüdistuses ning mõistis karistuseks 6 kuud vangistust. Kohus jättis karistuse tingimisi täitmisele pööramata, kui isik ei pane aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Lisakaristusena võttis kohus ära mootorsõiduki juhtimisõiguse kuueks kuuks.

Antud kriminaalasja vaidlusküsimus seisnes selles, et milline alkoholisisaldus oli süüdistatava organismis sellel ajal kui ta juhtis autot. Kohtumenetluses ütles süüdistatav, et ta tarvitas kanget alkoholi alles pärast teelt väljasõitmist ja enne patrulli saabumist. Kohtu hinnangul ei ole aga sellised ütlused eluliselt usutavad ja on süüdistatava enda ütlustega vastuolus.

„Nimetatud kange alkoholi tarvitamist ei kinnita ükski  kohtus uuritud tõend. Kriminaalne joove on aga tõendatud nii alkomeetri kui ekspertiisiaktiga,“ selgitas kohtunik Anu Tammeniit kohtuotsust kuulutades.

Isik peab tasuma menetluskulud kogusummas 1085 eurot. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee