Eesti uudised

AASTA POSITIIVSEIM UUDIS: Utilitase hiigelpreemia, MMSi kogukonna sulgemine ja EV100 pidustused (9)

Kristjan Väli, 24. detsember 2018, 14:11
EESTLASELE VEIDI ROHKEM RAHA: 1. jaanuarist tõusis tulumaksuvaba miinimum, mis paljudele tähendas väikest palgatõusu. Foto: Robin Roots
Selleks, et mööduv aasta ikka rõõmsa noodiga lõpetada, on paslik aeg meelde tuletada, millised on 2018. aasta kõige-kõige positiivsemad uudised.

  •  Soojaettevõte Utilitas teatas novembris, et maksab igale töötajale 50 000 preemiat. Soojafirma helde hiidpreemia oli lausa nii suur, et tõstis kahe protsendi võrra Eesti keskmist palka. Uudis suurest preemiast levis kulutulena ja tuletas paljudele ettevõtjatele meelde, et töötajaid on vaja hinnata.
  • Tulumaksuvaba miinimum tõusis. 1. jaanuarist tõusis tulumaksuvaba miinimum 500 euroni, mis tähendas paljudele eestlastele väikest, ent kindlat palgatõusu. Väike võrdlus mullusega: kui su aasta keskmine brutopalk on kuni 1200 eurot kuus, on tulumaksuvaba miinimum 500 eurot ning võrreldes 2017. aastaga jääb sulle ligi 64 eurot rohkem kätte.
  • MMSi grupp suleti. 11. septembril teatas terviseamet, et Facebookis tegutsenud MMSi kinnine grupp on suletud. MMS-si grupi eesotsas olid Janika Veski ja Merili Kukushkin, kes on nii eelmainitud grupis kui meedias korduvalt väitnud, et MMS-i tarbimine on täiesti ohutu. Grupi sulgemine oli terviseameti suur võit MMSi vastases sõjas.
  • EV100. Eesti Vabariigi sajanda juubeli puhul on möödunud aasta jooksul aset leidnud sadu toredaid sündmusi. 
  • Hispaania hävitaja lasi raketi välja, õnneks keegi viga ei saanud. Suvine pommuudis oli kindlasti teade Hispaania hävitajast, mille piloot lasi õnnetul kombel välja raketi, mis lendas teadmata suunas minema. Juhtum ei ole küll positiivne, ent rõõmus selle juhtumi juures oli see, et rakett ei tabanud ühtegi elumaja ja juhtumis kannatajaid ei olnud.
  • ID-kaardi skandaal leidis lahenduse. ID-kaardi turvarisk sai 2018. aastal vältel lõplikult kinni topitud ja kõik vanade sertifikaatidega kaardid pandi kinni.
  •  Keskmine brutokuupalk on pidevas tõusus. Kahjuks tõusevad jõudsasti ka kaupade ja teenuste hinnad, misõttu pole palgatõus suuresti tajutav.

9 KOMMENTAARI

t
To naerukoht 26. detsember 2018, 22:40
Need mmsrid on tõesti Darwini auhinna väärilised, arvates, et kloordioksiidil on võime “patogeene” tavalistest rakkudest eristada
t
To Heh 26. detsember 2018, 16:28
Mingit kohust MMSi asjus ei ole olnud ja ammugi ei ole seda ohutuks tunnistatud. Kohus oli DMSO asjus
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee