Eesti uudised

Ossipenkode firmadel lasub maksupettuse kahtlus (3)

Siim Randla, 15. detsember 2018, 09:05
Foto: Martin Ahven
Viru maakohus arutab süüasja, kus väidetavas maksupettuses kahtlustatakse Ossipenkode perekonna firmasid.

Kohtu ette on saadetud Uikala Prügila AS, N&V OÜ ja Ekovir OÜ. Samuti on kohtu all Uikala Prügila endised juhatuse liikmed Leonid Hokkonen ja Vladimir Tužilkin, Ekoviri endine juhatuse liige Stanislav Matišinets ja N&V endine juhatuse liige Janek Stankevitš. Neile on esitatud süüdistus paragrahvi järgi, mis käsitleb maksusumma kinnipidamata jätmist.

Samal teemal

Prokuratuuri teatel tuvastati kohtueelse menetluse käigus, et Hokkonen, Tužilkin, Matišinets ja Stankevitš esitasid Maksim Danilovi kaasaaitamisel firmade Uikala Prügila ASi, Adelan Prügiveod OÜ, Ekovir OÜ ja N&V OÜ maksukohustuse vähendamise eesmärgil maksuhaldurile tahtlikult valeandmeid. Riigile tekitatud kahju ulatub prokuratuuri andmetel üle poole miljoni euro, kirjutas Põhjarannik. „See on vana lugu, mille uurimine on aastaid veninud. Ma pole selle süüdistusega absoluutselt nõus,“ on Hokkonen varem Põhjarannikule öelnud.

Nikolai Ossipenko ja tema firma N&V, mis tollal oli veel aktsiaselts, saatis prokuratuur kohtu alla 2013. aastal Kohtla-Järve linnajuhtide Jevgeni Solovjovi ja Jüri Kollo korruptsioonikuritegude tõttu, on varasemalt kirjutanud ERR. Kohtus leidis tõendamist, et N&V teenis korruptiivsete tegudega üle miljoni euro kuritegelikku tulu, ent  AS N&V aga likvideerimise tõttu. Nüüd osutab kommunaalteenuseid ja parandab teid avaliku sektori tellimusel Ossipenko firma OÜ N&V. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee