Maailm

UUS INFO: Strasbourgi terrorist tapeti 14 lasuga (56)

Aadu Hiietamm, 14. detsember 2018 09:45
Politseauto seisab terrorist Cherif Chekatti surnukeha kõrval. Foto: AP/Scanpix
Strasbourg ja kogu Prantsusmaa hingavad kergendatult. Neljapäeva õhtul kohaliku aja järgi kella 21 paiku tappis politsepatrull 29aastase Cherif Chekatti, kes teisipäeva õhtul korraldas terrorirünnaku Strasbourgi jõuluturu lähistel. 

Terroristi tabamiseni viis pime juhus. Agentuuri AFP teatel kõnetas tagaotsitavaks kuulutatud Cherif Chekatt Neudorfi linnaosas tänaval üht naist, kes märkas, et mees on käest haavatud ning informeeris kolmeliikmelist politseipatrulli. Politseinikud sõitsid autoga kahtlusaluse juurde, et teda kontrollida. Viimane pöördus ja tulistas sõiduki pihta. Politseinikud avasid autoakendest vastutule ja tabasid terroristi 14 lasuga. 

Prantsusmaa president Emmanuel Macron tänas kõiki terroristi otsingutes osalenud politseinikke, sõdureid ja sandarmeid. Täna lubati taas avada Strasbourgi jõuluturg, mis eile ja üleeile jäi suletuks.

Cherif Chekatti käe läbi sai teisipäeva õhtul Strasbourgis surma kolm  ja haavata 13 inimest. Terrorirühmitus Islamiriik kuulutas, et Cherif Chekatt oli nende sõdur.

Samal teemal

13.12.2018
Prantsuse politsei tabas jõuluturu tulistaja, terrorist on surnud
13.12.2018
STRASBOURGI TERRORIST: see oli kättemaks Süürias surnud vennaste eest
12.12.2018
Strasbourgi veresauna korraldaja on istunud vanglas kolmes riigis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee