Maailm

Preestrid pakuvad jõuluajal Poola rongides hingeõnnistust (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. detsember 2018, 16:46
Poola rongides sõidavad peagi pihiisad, kes reisijate mured-patud ära kuulavad @qz / Twitter
Poolas võib sel jõuluajal rongiga sõites hea õnne korral natuke hingeabi saada - nimelt seavad end paljudes rongides sisse preestrid, kelle juures reisijad pihil saavad käia.

Väljaanne Quartz kirjutab, et katoliku preestreid võib kohata mõnedes ettevõttele Koleje Małopolskie kuuluvates rongides. Nad ei reisi kaasa siiski terve advendiaja, vaid kõigest 21. ja 24. detsembril.

Ehkki ettevõtte esindajad ei olnud huvitatud väljaandele kommentaari andmisest, võib spekuleerida, et ettevõtmise tagamaad võivad peituda Poolas kasvavas usuleiguses. 2016. aasta uuringust selgub, et 92 protsenti poolakatest peab end katoliiklasteks, kuid vaid pisut üle kolmandiku elanikkonnast, 37 protsenti, käib iga pühapäev kirikus. See on rekordmadal number, aastakümnel enne seda oli kirikuskäijate protsent ikka kusagil üle 40.

Sel aastal sai Poola kirik ka löögi filmitööstuselt: ilmus linateos „Kler“ („Vaimulikud“), mille tegelased ja süžee on küll fiktiivsed, ent mis räägib vägagi reaalsest probleemist, pedofiilpreestritest katoliku kirikus. Filmi linastused kinosaalides olid paksult rahvast täis. Eelmisel nädalal toimus Gdanskis lapseahistajast kirikumeeste vastu meeleavaldus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee