Maailm

SPEKULATSIOON: Putini tütrest saab Venemaa järgmine president (43)

Aadu Hiietamm, 14. detsember 2018, 08:05
OOTAMATU ETTEASTE: Seni avalikkuse eest varjus hoitud Venemaa presidendi noorem tütar Katerina Tihhonova (paremal) rääkis oma tööst telekanali Rossija uudislõigus.Foto: YouTube/Vesti
Venemaa president Vladimir Putin on seni hoidnud täiskasvanud tütreid kiivalt meedia tähelepanu eest. Seda ootamatum oli eemisel nädalal telekanalis Rossija näidatud uudislõik, milles presidendi noorem tütar Katerina Tihhonova rääkis oma tööst Moskva instituudis Innopraktika. Kohe seejärel hakati Venemaal spekuleerima võimalusega, et Vladimir Putin näeb järgmise presidendina nooremat tütart Katerinat. 

Teemast võttis kinni ka Saksa konservatiivne päevaleht Die Welt, mis avaldas artikli „Vene spekulatsioonid: kas Vladimir Putin valmistab tütar Katerinat oma järeltulijaks?“ Selle autor Pavel Lokšin kirjutab, et Venemaal liiguvad juba ammu kuulujutud 66aastase Putini valitsemisaja võimalikust lõpust. 

Samal teemal

Tõsi, ametlikult kestavad tema volitused presidendina 2024. aastani. Põhiseaduse järgi peab Venemaa riigipea olema vähemalt 35aastane. Putini noorem tütar, Dresdenis sündinud Katerina on praegu 32aastane. Seega avaneks tal seaduse järgi võimalus saada riigipeaks kõige varem kolme aasta pärast.

Lokšini arvates ei tasu spekulatsioone Putini peatsest tagasiastumisest väga tõsiselt võtta. Ta meenutab, et juba 2003. aastal ennustas Moskva tuntud politoloog Stanislav Belkovski Putini režiimi kiiret lõppu ning 2007. aastal nägi Kremli kriitik Garri Kasparov ette Kremli võimustruktuuride peatset kollapsit. Tegelikkus on olnud paraku teine. Kasparov elab juba mitmendat aastat USAs emigratsioonis ja Putin istub endiselt Kremlis. „Kui jutt käib presidendi tulevikust, siis ei ole politoloogid astroloogidest täpsemad,“ leiab Lokšin.  

Ka teine tuntud Kremli kriitik, pärast vangistusest vabanemist juba viis aastat emigratsioonis elav Mihhail Hodorkovski arvas Saksa raadiole Deutschlandfunk antud intervjuus, et spekulatsioone Katerina saamisest Venemaa presidendiks ei tasu väga tõsiselt võtta. Tema sõnul on veel vähemalt viis aastat aega, et hakata tegema mingeid järeldusi. 

Putinil on kaks tütart

Venemaa presidendi veebileheküljel avaldatud Putini ametlikus eluloos seisab ülimalt lakooniliselt, et tal on kaks tütart: 1985. aastal sündinud Maria ja 1986. aastal sündinud Katerina. Seejuures puudub eluloos vähimgi viide nende emale Ljudmilale, kellega Putin oli aastatel 1983–2014 ametlikult abielus.  

SALADUSLIK KATERINA: Katerina Tihhonova koos tantsupartner Ivan Klimoviga. Foto on tehtud 12. aprillil  2014 Krakowis ehk neli ja pool aastat enne esinemist Vene telekanali uudislõigus. Foto: Reuters/Scanpix

2015. aasta algul teatas ajakirjanik Oleg Kašin, et tema andmetel töötab presidendi noorem tütar Katerina Tihhonova nime all Moskva riiklikus ülikoolis ja on abielus Putini vana kauaaegse hea sõbra Nikolai Šamalovi poja Kirill Šamaloviga. Samuti tegeleb Katerina akrobaatilise rock´n´roll'iga. Kašini infot ruttas levitama agentuur Bloomberg. Kui Putini pressiesindajalt Dmitri Peskovilt paluti uudist kommenteerida, siis vastas ta põiklevalt: „Ma ei tea. See ei ole minu töö. Tegelen presidendi, mitte tema lastega.“

Sellest, et Katerina juhib Innopraktikat, kuulis avalikkus 2015. aasta sügisel, kui pankur Andrei Akimov lobises selle välja agentuurile Reuters. Pärast viimase uudist ruttas ta öeldut eitama. Ka Kremli pressiesindaja väitis, et agentuuri info ei vasta tõele. Reuters ei jätnud aga jonni ning teatas, et neil on olemas salvestis, milles Akimov kinnitab, et Katerina on Putini tütar. Agentuur lisas, et Katerina ja tema abikaasa Kirill Šamalovi varandus ulatub finantsanalüütikute hinnangul kahe miljardi dollarini. Samuti kuulub paarile Prantsusmaa edelanurgas Biarritzis mereäärne villa, mis maksab 3,5 miljonit eurot. 

Tänavu väitis agentuur Bloomberg, et nad elavad lahus. 

43 KOMMENTAARI

p
putin on putin on putin 14. detsember 2018, 15:30
Hooletusviga. Põhja-Koreas muidugi, enne kui keegi parandama tuleb.
p
putin on putin on putin 14. detsember 2018, 15:27
Üks juba on. Lõuna-Koreas.
Loe kõiki (43)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee