Eesti uudised

Suri Eesti vanim elanik Anna Kütt (5)

Toimetas Liis Vaksmann, 13. detsember 2018, 13:53
Anna Kütt oma 106. sünnipäeval 2017. aastal.Foto: Vidapress
10. detsembril suri 107aastaselt Eesti vanim elanik, valgalanna Anna Kütt.

Valga Linna Pensionäride Liidu endine juht Olga Lea meenutab Lõuna-Eesti Postimehele antud intervjuus Kütti heade sõnadega, kuidas Anne kinkis liidule oma lapselapse kaudu klaveri, toetanud rahaliselt liikmemaksudega ning  suhtus positiivselt liidu tegemistesse.

Vikipeedia andmetel sündis Anna Valgamaal Aheru külas Saarte talus moonaka peres kolmanda lapsena, kus ees kasvamas kaks poega. Kuna talutööd vajasid tegemist, lehmad lüpsmist ja karjatamist, siis koolis Anna palju käia ei saanud. Kohalikus külakoolis sai ta käia ainult viis klassi.

Anna abiellus vabadussõjas käinud Jaan Arbeiteriga, kes oli Karulast pärit ja kellega neil sündis poeg Rahuleid. 1934. aastal kolis pere Valka ja sellest peale on naine Valga linna kodanik.

Abikaasa Jaan olnud sugulaste mäletamist mööda härrasmees, kandis kaabut ja käis sametkraega mantlis ning oli linnas väikeettevõtja. Jaan suri 1938. aastal kopsupõletikku.

Mõni aasta hiljem abiellus leseks jäänud Anna Kütt Theodor Kütiga. Abielust sündisid tütar Eha ja poeg Aare. 1955. aastal said abikaasa ja tollal kõigest 10aastane poeg Aare õnnetult surma.

Anna Kütt töötas raudteel, tegi õmblejatööd ning oli mitukümmend aastat ajalehekioskis müüja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee