COOP | Sisuturundus

VIDEO | COOPi autoloosi võitnud kooli huvijuht: õpilased küsisid, kas ikka Passatiga sõitma viin – ma ütlesin, et vaatame seda teie hinnete pealt! 

COOP | Video: Jörgen Norkroos, 15. detsember 2018 11:43
„Ma olen kümmekond aastat kasutanud automaatkastiga autot ning mu mees teab väga hästi, et ma pole võimeline manuaaliga sõitma. Nii ma printisin talle välja COOPi võiduauto pildi ja kirjutasin alla, et tee endal kolmapäeval kell 12 vabaks – muidu ma ei saa selle autoga kuidagi Palamuse poe eest koju. Mees vaatas mind jahmunud näoga. Kui ma aga oma võidutantsu lahti lõin, sai ta aru, et naine on seekord vähemalt poest midagi asjalikku koju tassinud,“ jutustab naerdes COOPi autoloosiga uhiuue Volkswagen Passati võitnud Evelyn Merusk (37) Palamuselt Jõgevamaalt.

Palamuse Gümnaasiumis klassijuhataja ja huvijuhina töötav Evelyn Merusk meenutab, et oli parasjagu koolipäeva lõpetamas, kui võiduteade tuli. „Hakkasin otsi kokku tõmbama, kui nägin, et võõralt numbrilt helistatakse. Loomulikult võtsin ma vastu, sest see võib olla mõni lapsevanem. Helistati hoopis COOPist ja öeldi, et nende andmetel käin ma Palamuse poes ostlemas. Minul kui Palamuse kooli huvijuhil on ka asutusekaart ning kuna ma just hommikul käisin, mõtlesin, et kindlasti on arvega mingi jama,“ pajatab Evelyn.

Uuriti, kui palju teab Evelyn COOPi tarbijamängudest. „Ohkasin isekeskis, et tüütu müügimees tahab mulle midagi pähe määrida,“ naerab Evelyn. „Siis jutt muudkui jätkus, mille peale ma lõpuks ütlesin, et kui te mulle praegu teatate, et võitsin auto, saan ma küll infarkti! Mulle vastati, et ärge saage, aga võitsite küll!“

Evelyni kinnitusel on auto tema jaoks esimene suurem võit. „Nüüd on mul muidugi mure, et kui nii suured võidud on käes, jäävad lotomiljonid vist tulemata. Samas sõbrad ütlesid, et kus on, sinna tuleb juurde. Nii et ostsin täna igaks juhuks Bingo loto ja Vikinglotto piletid,“ seletab Evelyn rõõmsameelselt. Siiski jääb ta arvamusele, et kõik oleks hästi ka siis, kui rohkem midagi ei võidaks – sest autost piisab!

Evelyn osales autoloosis koguni 11 piletiga – see tähendab, et ta kulutas möödunud kuul COOPi poodides vähemalt 550 eurot! „Pood jääb minu kodu ja töökoha vahele, nii et mul on siin tõeliselt mugav käia. Kui teinekord tahame suuremat valikut, siis teeme oste Jõgeva Pae Konsumis või Tartu Lõunakeskuse Maksimarketis,“ lausub Evelyn. Ta kiidab ka COOPi poodide häid hindu: „Kui sa läbi mõtled ja plaani pead, siis saab osta ainult sooduspakkumistega asju.“

Auto võitmist varjata ei õnnestunud

Lisaks Evelyni mehele Heldurile ja pojale Janile (kes puudus tähtsa sündmuse tõttu puutöö tunnist) on Palamuse kaupluse ette auto üle andmiseks saabunud palju kohalikke. Veidi eemal sündmust jälgivatele õpilastele hõikab Evelyn see-eest: „Teie ei tohiks üldse siin olla, teil on tund!“ Poisid aga ei jää vastust võlgu – neil on parasjagu vahetund!

Evelyn kinnitab, et teda on juba paljud inimesed auto võitmise puhul õnnitlenud. „Kõik on olnud väga kaasaelavad – tahavad katsuda, vaadata ja näha, kas ikka päriselt võitsin selle auto. Loomulikult tahetakse ka sõita. Minu klassi poistel tekkis küsimus, kas Passatiga parklasse lendan ja sõitma viin. Ma ütlesin, et vaatame seda hinnete pealt,“ muigab särtsakas pedagoog.

Samas tunnistab ta, et esialgu püüdis autovõitu varjata – ometi levis uudis lausa kulutulena. „Ma olen üheksanda klassi klassijuhataja ning moodsatel aegadel on kõigil Messengeris erinevad grupid – nii on ka terve klassi grupivestlus, et saaksin nendega kiiremini suhelda. Esmaspäeval oli üks õpilane teinud COOPi Facebooki lehest screenshoti, postitanud meie ühisvestlusesse ja kirjutanud suurte tähtedega minu nime ja küsimärgi,“ jutustab Evelyn. Samuti tulid mitmed õpilased otse tema kabinetti ja küsisid, kas ta tõesti võitis auto.

Foto: Jörgen Norkroos

Üleüldiselt leiab Evelyn, et Palamuse on tore ja armas koht elamiseks. „Mina ja Heldur oleme siin sündinud, kasvanud, koolis käinud. Meile lihtsalt meeldib siinne elu ning ei kutsu kuhugi mujale. Ka meie sõbrad on Palamusel – jäänud siia elama või hoopis tagasi tulnud. Elukeskkond on lihtsalt super,“ kiidab Evelyn. Tema sõnul lähevad suured plusspunktid ka turvalisusele ja kultuurilisele mitmekülgsusele – näiteks on lastele palju huviringe ja sportimisvõimalusi.

Kuna Palamuse on nii väike koht, siis iseenesest pole auto olemasolu tarvilik (kuigi nende peres on Škoda). Küll aga saab auto hädavajalikuks siis, kui perekond kolib Palamusest veidi eemale. „Meil on siit kaheksa kilomeetri kaugusel üks maja, mida elamiseks renoveerime. Kui see ükskord valmis saab, siis plaanime sinna kolida. Kaheksat kilomeetrit hommikul naljalt enam ei jaluta,“ nendib Evelyn.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurim autoloos alustas taas septembris ning iga kuu loositakse COOPi klientide vahel välja uhiuus Volkswagen Passat. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee