Eesti uudised

Kristina Kallas: „Saan aru, et meid tuleb rünnata. Me oleme ju poliitiline oht.“ (277)

Juhan Mellik, 13. detsember 2018 10:44
Kristina Kallas. Foto: Tiina Kõrtsini
Erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas eitab süüdistusi, nagu oleks pühapäevane vankriintsident Vabaduse väljakul partei korraldatud provokatsioon. Selle asemel soovib ta tegeleda tõsisemate teemadega.

„Florian on oma kommentaari andnud, mul ei ole mitte midagi lisada,” ütleb Kallas. Ta peab silmas sakslasest erakonnaliiget, politoloogi Florian Hartlebi, kes sõitis suveräänsusliikumise Tark ja Terve Eesti korraldatud pühapäevasel meeleavaldusel ÜRO rändeleppe vastu lapsevankriga otsa üritust turvanud liikumise Odini sõdalased liikmetele ning kutsus neid fašistideks.

Samal teemal

Hiljuti kõlas meedias arvamus, nagu oleks Eesti poliitiline kultuur jõudnud pühapäevase provokatsiooniga veel seninägematusse madalseisu. „Saan aru, et meid on vaja poliitiliselt rünnata, me oleme ju poliitiline oht,” lausub Kallas. Selle asemel tahaks ta, et asutaks nüüd hoopis tähtsamate teemade juurde.

„Näiteks Isamaa, kes meid selle intsidendi pärast ründab. Mitte ühtegi inimest ei saanud surma, mitte kellegi elu pole läinud ei paremaks ega halvemaks,” ütleb esimees. Aga näiteks vankris olnud laps, kes lükati keset kõige tihedamat rahvasumma? Siingi soovitab Kallas pärida aru asjaosalistelt endilt.

„Teie ajakirjanikuna saate ju aru, mis toimub. Nii et palun asuks nüüd tegelema päris asjadega.” Ta rõhutab veel kord: Eesti 200 ja pühapäevane vahejuhtum pole omavahel kuidagi seotud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee