Poliitika

Rändevaidlus tõstis EKRE toetust, kuid suurendas ka vastaste hulka (134)

Toimetas Triinu Laan, 13. detsember 2018 08:13
Küsitluse ajal andis tooni EKRE meeleavaldusel tekkinud konflikt Indrek Tarandiga.Foto: Robin Roots
Ränderaamistiku ümber puhkenud konfliktist võitis kõige enam toetajaid juurde Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), samal ajal kasvas oluliselt ka nende vastajate hulk, kes mitte mingil juhul EKRE poolt valimistel ei hääletaks.

Küsitluse järgi kerkis EKRE toetus novembrikuu 15 protsendilt detsembris 18 protsendile. EKRE toetus hakkab taas lähenema Reformierakonnale, kelle toetus jätkas teist kuud langemist ja kukkus novembrikuu 23 protsendilt detsembris 21 protsendile, kirjutab ERR uudisteportaal.

Langes ka populaarseima partei Keskerakonna toetus - kui novembris oli peaministriparteil toetajaid 33 protsenti, siis detsembris 31 protsenti. 

EKRE-ga koos ränderaamistikus enim silma paistnud Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Isamaa toetus kuu varasemaga võrreldes sisuliselt ei muutunu, sotsiaaldemokraatide toetus oli kaheksa (kuu varem seitse) ja Isamaal viis protsenti (kuu varem samuti viis).

Reformierakonna peasekretäri Erkki Keldo kommentaari tänastele erakondade populaarsusküsitlustele: „Viimaseid reitinguid mõjutas kindlasti arutelu ränderaamistiku üle. Tegemist on keerulise teemaga, millega seoses inimestel on arusaadavad hirmud. Parlamendis viisid arutelu äärmuslikuks nii valitsuses- kui opositsioonierakonnad, mis õhutas hirme veelgi. Kindlasti oleksime ka meie Reformierakonnas saanud anda selgemaid sõnumeid. Meie jaoks oli oluline, et lisaks rändeteemale ei tekiks Eestis valitsuse otsustamatusest lähtuvalt ka põhiseaduslikku kriisi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee