Eesti uudised

Gustav Ernesaksa Fondi 2018. aasta peapreemia pälvis Lydia Rahula 

Ohtuleht.ee, 12. detsember 2018 21:05
Foto: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
Kolmapäeval anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa Fondi stipendiumid. Peapreemia pälvis fondi halduskogu otsusel koorijuht Lydia Rahula.

Dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva tunneb head meelt, et tänavune stipendium anti meeste laulu kirglikule edendajale, nagu seda oli ka Gustav Ernesaks. „Lydia Rahula pälvis preemia olulise panuse eest Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana. Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö on olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine,“ rääkis Surva.

Gustav Ernesaksa Fondi koolimuusika arendamise stipendium anti tänavu Katrin Puurile pikaaegse panuse eest suursündmuste korraldamisel ja eestvedamisel. Katrin Puur on töötanud Eesti Segakooride Liidu tegevsekretärina. Samuti tegutses ta tänavu Tallinnas toimunud rahvusvahelise koorifestivali EUROPA CANTAT 2018 kontsertprogrammi juhina.

Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendiumi sai Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorimuusika magistrant Maarja Helstein.

Esimest korda anti Eesti Meestelaulu Seltsi algatusel peapreemiaga kaasa ka Ekke Väli loodud skulptuur „Gustav“, mis on jäljend Tallinna lauluväljakul olevast Gustav Ernesaksa kujust. Skulptuuriga tunnustati ka laulu- ja tantsupidude pikaajalist peakorraldajat Ilmar Mossi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhatajat Aet Maateed.

Gustav Ernesaksa Fond on 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt asutatud fond, mille eesmärk on väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peapreemia, koorimuusika arendamise stipendiumi ninn õppestipendiumi. Stipendiumite välja andmist rahastavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee